Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Kvetnicu budú zdobiť drevorezby

  • 14.10.2021

Vysoké Tatry, 14.10.2021

Mestská časť Kvetnica bude opäť o čosi atraktívnejšia. Prechádzku v popradských mestských lesoch spestrí návštevníkom ďalšia novinka v podobe zvierat vyrezaných z dreva.

Mestská informačná kancelária Poprad (MIK Poprad) na jar v roku 2021 navrhla a iniciovala projekt DREVOREZBY PRE POPRAD 2021. Vzhľadom na obdobie tvrdého lockdownu bol  koncipovaný ako DIŠTANČNÉ SYMPÓZIUM REZBÁROV. Vďaka spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry sú výsledkom projektu drevorezby piatich rezbárov, ktoré budú osadené vo vybraných lokalitách na Kvetnici a do prírody v okolí mesta Poprad by mali lákať predovšetkým rodiny s deťmi, školy a turistov.

Hlavnou témou sympózia boli lesné zvieratá, ktoré prirodzene obývajú lesy v tejto oblasti. Počas prechádzky lesnými chodníčkami budú môcť návštevníci zahliadnuť vlka, medveďa, diviaka, orla, sovu, salamandru, žabu, veveričky, muflóna, slimáka, ryby a dokonca pri starej banskej štôlni aj netopiera.

„Drevorezby budú nielen akýmsi fotopointom priamo v prírode, ale v spojitosti s nimi si MIK Poprad pripravilo ďalšie sprievodné aktivity a súťaže pre deti, ktoré by mali prebiehať už počas tejto jesene a letnej sezóny 2022. Celý projekt je realizovaný pod gesciou Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a uskutočnil sa s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Týmto partnerom ako i Mestu Poprad patrí naša osobitná vďaka,“ uviedla riaditeľka MIK Poprad Lucia Pitoňáková.

Rozmiestnenie drevorezieb je cielene naplánované tak, aby návštevníci spoznali nielen najpopulárnejšie miesta na Kvetnici, ale i odľahlejšie končiny, ktoré ponúkajú ticho turistických chodníkov, výnimočnú atmosféru lesa a nádherné výhľady na okolitú krajinu.

„Teším sa, že na Kvetnici pribudne opäť niečo nové. Za posledné obdobie sme na tomto mieste už osadili lavičky, ležadlá, odpadkové koše i detské ihrisko s prvkami, ktoré sú v súlade s okolitou prírodou. Mnohých výletníkov potešili i ohniská na opekanie a grilovanie.  Som rád, že sa nám darí z tohto územia postupne vytvárať rekreačnú oblasť, pretože toto krásne miesto si to priam pýta,“ dodal  primátor mesta Poprad Anton Danko.

„Kvetnica v posledných dvoch rokoch zažíva výrazný  turistický boom. Táto nádherná prírodná oblasť si zaslúži obdiv nielen domácich turistov a preto je určite namieste, aby sme vďaka takémuto úspešnému projektu zvýšili atraktivitu tohto miesta. Drevorezby navyše slúžia aj ako edukačná pomôcka hlavne pre školské výlety,“ doplnila výkonná riaditeľka OOCR Lucia Blašková.

Už v týchto dňoch nájdete na webovej stránke www.regiontatry.sk a www.visitpoprad.sk zaujímavé videá, fotografie z procesu tvorby drevorezieb pre mesto Poprad. Ich osadenie na špecifických vybraných miestach sa uskutoční v priebehu najbližších týždňov a návštevníci si ich následne budú môcť pozrieť aj naživo. Po osadení zverejníme aj mapu s presným rozmiestnením drevorezieb v Kvetnici a okolí.

Zdroj: OOCR VT