Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Kilometre noviniek v Tatrách počas zimy: Viac skibusov a bežeckých tratí

  • 02.12.2019

Starý Smokovec, 2. december 2019

Tatranci predstavujú novinky na zimnú sezónu, čakajú už len na vhodné snehové podmienky. Skibusy budú tento rok jazdiť o 7000 kilometrov viac, v rámci plánovania najvyťaženejších dní v sezóne budú aj nové zastávky na Štrbskom Plese a zvýši sa frekvencia premávky skibusov. V Tatranskej Lomnici sa pripravuje pre posilnenie dopravy skibusmi  nové zberné parkovisko pre jednodňových návštevníkov na vybrané dni počas zimy. Štartuje aj kampaň zameranú na podporu využívania liniek skibusov aj z podhoria a Popradu.

Slogan Skús Skibus #budtrendy #ecofriendly – nesie odkaz  určený nielen pre návštevníkov ubytovaných priamo v strediskách. Oblastná organizácia Región Vysoké Tatry ním chce osloviť všetkých návštevníkov Tatier aj z Podhoria, či jednodňových turistov pre využívanie skibusov, a podporu ekologického cestovania, odľahčenia dopravy a parkovísk počas rušnej zimnej sezóny.

Nové bežkárske trate, aj korčuľovanie zadarmo

Pribudli tiež bežkárske trasy, z pôvodných 29 kilometrov to túto sezónu bude 49 kilometrov. Okrem lomnického Kolbiska budú upravované trasy prepájajúce Tatranskú Lomnicu so Starou Lesnou a Veľkou Lomnicou, či na farskej lúke v Dolnom Smokovci. Návštevníci sa môžu tešiť aj na zimnú úpravu športových ihrísk na bezplatné korčuľovanie v Novom Smokovci, Tatranskej Lomnici a Dolnom Smokovci a tento rok pribudne ľadová plocha aj v centre Starého Smokovca.

Kilometre lyžiarskych trás môžu v tejto sezóne lyžiari využívať v strediskách na Štrbskom Plese i v Tatranskej Lomnici s novou ponukou flexi cien. Vďaka flexi si budú môcť návštevníci naplánovať lyžovačku za tú najlepšiu cenu. Aktuálna cena skipasu sa bude odvíjať nielen od obsadenosti strediska, ale aj od počasia a iných externých faktorov. Vplyv týchto faktorov sa premietne do rôznych cenových hladín. Na tie sa musia lyžiari pripraviť aj v pokladniach. 

Mapa zimných turistických trás

Združenie cestovného ruchu pripravilo mapu, ktorá zobrazuje celoročne otvorené chodníky, vhodné aj na zimnú turistiku. Zahrnuté sú do nového letáku, ktorý je už teraz k dispozícii v informačných kanceláriách a na webových stránkach.

Množstvo zimných podujatí

Jednou z najvyhľadávanejších atrakcií regiónu je aj tento rok Tatranský ľadový dóm na Hrebienku, ktorý sochári postavili v štýle chrámu Notre Dame. Návštevníci sa môžu počas zimy tešiť aj na tradičné podujatia, ako napríklad Tatry Ice Masters, Snežné psy, Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach na Štrbskom Plese, pripravená je tiež Zimná bežecká séria, či podujatie Štrbské bežky a mnoho ďalších športových a kultúrnych podujatí. Na Štrbskom Plese pripravili okrem iného aj Silvestrovský krst snehovej vločky, silvestrovský zábavný program pre lyžiarov a návštevníkov. Nezabudnuteľný zážitok si budú môcť návštevníci odniesť aj z jedinečného produktu – Zážitkové ratrakovanie pri ktorom spolu s profesionálnym ratrakárom pripravia profesionálne trate na komfortnú lyžovačku.

Príde aj Perinbaba

„Vo Vysokých Tatrách začínajú Vianoce príchodom Mikuláša do mestského parku v Tatranskej Lomnici, o týždeň v piatok 6. decembra začne 14. ročník seriálu programov Tatranské Vianoce. V Tatranskej Lomnici sa budú konať trojdňové malé vianočné trhy aj so sprievodným kultúrnym programom. Úplnou novinkou je podujatie Perinbabka v Tatrách v mestskom parku Tatranská Lomnica.

V najväčšom meste pod Tatrami je pripravené adventné mestečko, vianočnú výzdobu rozsvietia v Poprade počas tradičného Mikulášskeho podujatia spojeného s pyromuzikálnym ohňostrojom. Na Námestí sv. Egídia sa zároveň bude konať aj Tradičný vianočný jarmok. K popradským Vianociam už neodmysliteľne patrí aj obdarúvanie – počas podujatia Fashion Charity Night v popradskom aquaparku zažiaria oči deťom a rodinám z podtatranského regiónu, ktoré život skúša neľahkými úlohami. V AquaCity Poprad rovnako ohlasujú veľké novinky v podobe pripravovanej rekonštrukcie vonkajšieho areálu a nových tobogánov. Počas zimy si však návštevníci v termálnych vodách aquaparku môžu nerušene užiť oddych, relax i zábavu či wellness v sprievode pestrých animačných programov v každom počasí či po lyžovačke.

Bonus na záver: V Tatrách oprášime aj hokejovú tradíciu. V januári si pripomenieme 95. výročie Majstrovstiev Európy v kanadskom hokeji, ktoré sa konali v Novom Smokovci. Pripravuje sa aj tatranský hokejový turnaj.

Aby bola Vaša zimná dovolenka bezstarostná a výhodná, odporúčame turistom zadovážiť si kartu  výhod TATRY CARD. Vďaka nej získajú neobmedzené ekologické cestovanie električkou a zubačkou na tratiach Tatranských elektrických železníc, horské poistenie, množstvo zliav a vždy aktuálne informácie o novinkách vo Vysokých Tatrách.

O dianí počas celého roka informujeme na našich webových stránkach www.regiontatry.sk alebo sociálnych sieťach, kde sa návštevníci našich hôr dozvedia všetky potrebné informácie pre naplánovanie skvelej zimnej dovolenky. Všetkým dovolenkárom, ktorí ešte len uvažujú alebo sa už rozhodli pre pobyt v našich veľhorách prajeme zimu plnú skvelých zážitkov.

Lucia Blašková
výkonná riaditeľka / executive director

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry

www.regiontatry.sk