Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Kam za kultúrou v upršanom počasí? – 1. časť Tatry

  • 25.05.2020

Starý Smokovec, 25.5.2020

Vysoké Tatry a podtatranský región vám aj počas koronakrízy ponúkajú možnosti na umelecké vyžitie sa. Keď neviete kam sa vydať v daždivom počasí môžete navštíviť expozície v múzeách a galériách. V prvej časti nášho článku Vám prinášame prehľad aktuálnych výstav v Tatrách:

Výstava Lesy Tatranské

Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie v Starom Smokovci

Výstava ponúka súčasné fotografie lesov Vysokých Tatier od fotografov Slavomíra Celera a Karola Kaliského.

Vstupné: 2 €/dospelá osoba, 1,5 € / študent, dôchodca, ZŤP, 5 €/rodina (2+2). Múzeum je momentálne otvorené cez víkendy od 10:00 -18:00. Termíny sa aktualizujú priebežne na www.muzeumtatry.sk alebo na facebooku.

 

Výstava jedinečných obrazov July Haluzovej – Erupcia farieb

Hotel International Veľká Lomnica

Kvety a farby vo všetkých podobách, formách, či skupenstvách optimisticky rozžiarili priestory Hotela International v strede golfového rezortu Black Stork. Táto malá farebná provokácia prezentuje výber z poslednej tvorby July Haluzovej. Od figurálnej  až po motívy kvetov a rozkvitnutých lúk. Ponúka úsmev a dobrú náladu. Rozkvitnutú farebnú záplavu vystavila kežmarská Galéria u anjela pre potešenie všetkých divákov ako kontrapunkt k uhrančivo zelenej farbe golfového ihriska.

Výstava potrvá do 30. septembra 2020.

Majstri ľudovej umeleckej výroby za rok 2019

ÚĽUV Tatranská Lomnica

Výstava Majstri ľudovej umeleckej výroby za rok 2019 návštevníkom predstavuje ukážku tvorby šestice výrobcov, ktorí získali tituly majstrov ľudovej umeleckej výroby za rok 2019, menovite Silvie Geringovej (pletenie na krosienkach, tkanie z vlny na ráme a na krosnách, splsťovanie), Michala Horníka (majolika), Marie Michalicovej (paličkovaná čipka), Štefana Rutzkého (výroba obrázkov a pozdravov z plošne upravenej slamy), Jána Trebulu (ľudové hudobné nástroje) a Pavla Vrticha (pletenie z vŕbového prútia).

Výstava potrvá rok, do 4. februára 2021.

V stálom výstavnom priestore v Tatranskej Lomnici si môžete aj zakúpiť ľudovo-umelecké výrobky z produkcie výrobcov ÚĽUV.

Otvorené je utorok až piatok od 10:00 do 15:30 a v sobotu od 10:00 do 15:30.