Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

INICIATÍVA – BOJUJEME O PREŽITIE

  • 11.02.2021

Vysoké Tatry, Liptov, 10.2.2021

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké TatryVisit Liptov si pripravili sériu videí BOJUJEME O PREŽITIE, kde postupne ukážeme viaceré prevádzky vo Vysokých Tatrách a na Liptove, ktoré od začiatku pandémie bojujú o prežitie a podpora od štátu je nepostačujúca. 

Cestovný ruch prežíva ťažké časy. Uzatvorené prevádzky kumulujú obrovské náklady na dennej báze – zamestnanci, splátky úverov za investície, paušály na energie, vodu, vykurovanie, nájmy prenajatých pozemkov, budov, poistenie a iné. 

V tejto sérii vám postupne ukážeme niektoré naše prevádzky, ktoré poukazujú na to, že existujúce kompenzácie pre udržanie podnikania v cestovnom ruchu sú absolútne nedostačujúce, napriek tomu čo sa šíri médiami. Už od začiatku pandémie spoločne pomenovávame problémy a ponúkame kompetentným riešenia. Našim cieľom je poukázať na zlú situáciu v cestovnom ruchu no aj napriek tomu – chceme prežiť, chceme žiť a chceme to zvládnuť.

V dnešnom videu sa môžete spolu s nami pozrieť do lyžiarskych stredísk spolu s riaditeľom horského strediska Vysoké Tatry Dušanom Slavkovským.

PODPORTE túto iniciatívu ZDIEĽANÍM na vašich sociálnych sieťach, aby sa video dostalo čo k najväčšiemu publiku. Video nájdete na FACEBOOKU Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN VYSOKÉ TATRY – TU!

Predchádzajúce Video z Galérie ILÚSIA na LIPTOVE nájdete TU! 

Foto: Dominika Štefková