Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Igor Rattaj: Namiesto straty zamestnania môžu ľudia z TMR pomôcť vysadiť tisícky stromčekov

Visit Tatry
  • 08.04.2020

Liptovský Mikuláš, 7.apríl 2020 – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) musela v dôsledku opatrení proti COVID-19 uzavrieť všetky svoje strediská a má nulové tržby. Hlavný akcionár firmy Igor Rattaj v tejto súvislosti upozorňuje, že väčšina z takmer 2 500 pracovných miest  v TMR je ohrozená, pretože firma zatiaľ nemôže využiť ani schválenú vládnu podporu. Prichádza preto s návrhom, poskytnúť zamestnancov TMR, ktorí by pod dozorom odborných lesníckych organizácií a pri dodržaní všetkých karanténnych a bezpečnostných opatrení mohli pomôcť s výsadbou tisícok stromčekov.

Je to nápad – možno aj trochu bláznivý, ale čo je v dnešnej dobe normálne? V TMR si myslíme, že takýto projekt, kde my dáme ľudí, odborníci odborný dozor a vláda pomôže s dotáciami na výplaty, je lepší ako nič. Určite je to lepšie riešenie, ako poslať ľudí na úrady práce,” povedal Igor Rattaj a dodal, že len mesačné mzdové náklady spoločnosti TMR predstavujú približne 2 milióny eur. To je podľa jeho slov zatiaľ prekážka aj pre čerpanie už schválených vládnych opatrení na podporu zamestnanosti.

TMR je najväčší zamestnávateľ na Liptove a vo Vysokých a Nízkych Tatrách a pre mnohých ľudí a firmy v týchto regiónoch je silnou oporou. Preto žiadame, presnejšie prosíme vládu, aby riešila aj situáciu takých veľkých firiem, ako sme my. A prichádzame aj s nápadom, ako by to mohlo fungovať,“ uviedol ďalej Igor Rattaj s tým, že profesionálni a skúsení zamestnanci sú pre TMR obrovskou hodnotou, ktorú nechce stratiť.

TMR podľa Igora Rattaja verí, že minimálne časť tohtoročnej letnej sezóny a budúca zimná sezóna už pôjde znova naplno. „Aj preto nechceme stratiť našich ľudí, aj preto navrhujeme možno netradičné, ale realizovateľné opatrenia, ktoré navyše pomôžu aj prírode,” povedal na záver Igor Rattaj.

https://www.youtube.com/channel/UC1fj51DOxt8Ezpgvk656R1A/videos

https://www.youtube.com/channel/UC1fj51DOxt8Ezpgvk656R1A/videos

https://www.instagram.com/p/B-rk7x-JdiH/

https://www.facebook.com/IgorRattaj/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARD8AXyV6wvInuvncmY654tU6O_KaAuVActmpyAP2Diuw0KeCQ1PoYiGznGoXS6_HrdunUAd2PABQTL8