Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

FOOTGOLF na golfovom ihrisku rozšíri ponuku služieb vo Vysokých Tatrách

  • 04.05.2018

Veľká Lomnica, 4.máj 2018

Nové FootGolfové ihrisko s 18 jamkami dnes otvárajú pre verejnosť na 27 jamkovom golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici. Vo Vysokých Tatrách tak pribudne ďalšia aktivita na trávenie príjemnej dovolenky od jari do neskorej jesene. FootGolfových ihrísk je na Slovensku iba 9, na východnom Slovensku žiadne. Footgolf môžu záujemcovia hrať denne od 14:00 za ceny od 2 €. Kto rád súťaží, určite si príde na svoje už na Otváracom FootGolfovom turnaji v utorok 8. mája 2018 pod záštitou známeho futbalistu Jána Kozáka ml.

„Na Slovensku je futbal oveľa populárnejší ako golf. Keď futbal a golf splynú do jedného, je to FootGolf. Prináša na trávniky džentlmenstvo. Veríme, že FootGolf si športovci zamilujú, “ uviedla Sylvia Hrušková, generálna riaditeľka golfového rezortu Black Stork. Popularita tohto športu po svete enormne stúpa, najviac ihrísk je v Holandsku, Anglicku, USA a Argentíne. Podporujú ho a aktívne hrajú aj bývalé hviezdy svetového futbalu.

FootGolf kombinuje dva najpopulárnejšie športy na svete: futbal a golf. Hrá sa s klasickou futbalovou loptou na golfovom ihrisku s jamkami s priemerom 53 cm. Na hru FootGolfu sa stačí športovo obliecť (nie futbalové oblečenie, iba štucne, stačia krátke alebo dlhé nohavice a polokošeľa) a obuť si tenisky (nie futbalové kopačky, ale turfy, či halové tenisky) a zobrať so sebou futbalovú loptu veľkosti 5. V prípade potreby ju hosťom zapožičiame na golfovej recepcii.

Pravidlá footgolfu z veľkej časti zodpovedajú pravidlám golfu. Skóre sa počíta ako pri golfe, kde sa počíta každá rana, avšak hráči používajú nohy, aby mohli kopať futbalovú loptu cez fairway až k jamke. Najnižší počet kopov určuje víťaza. Footgolfová jamka sa nachádza mimo greenu, čiže golfisti nie sú absolútne žiadnym spôsobom obmedzovaní. To isté platí aj pre samotnú hru, kedy si hráči footgolfu musia rezervovať Tee time a postupujú po jednotlivých jamkách rovnako ako golfisti.

Každý hráč má vlastnú loptu a v skupine sú maximálne 4 hráči. Lopta je kopaná z odpaliska po fairway na jamku. Štartový kop môže byť kopaný len zo zeme a hráč môže kopať ľavou alebo pravou nohou. Každý kontakt s loptou sa počíta ako jeden kop. Nehrateľná lopta pod stromom alebo podobne sa vyberá nie bližšie k jamke a hráč si priráta jeden trestný bod. Hráč, ktorý dostane loptu do jamky s najmenším počtom kopov, vyhráva. Víťazom je hráč s najnižším skóre alebo kto získal najväčší počet jamiek. Na ihrisku sa nebehá, nekričí ani nenadáva. Hráči sú zdvorilí ku ostatným hráčom. Pomalší hráči by sa mali nechať predbehnúť rýchlejšie hrajúcou skupinou hráčov. Pieskové bunkre musia hráči opraviť.

Spracovala Danka Velecká, 0903 987 320, velecka@golfinter.sk

Golfový rezort Black Stork priamo nadväzuje na golfovú tradíciu vo Vysokých Tatrách. V rroku 2018 získalo prestížnu značku SLOVAK SUPERBRANDS . V roku 2011 mu bola udelená prestížna značka A PGA Golf Course, ktorú má v súčasnosti len 19 ihrísk na svete . Rezort sa stal obľúbeným miestom nielen pre hráčov golfu a golfové turnaje, ale aj pre rodiny s deťmi a firemné podujatia. Plocha 120 ha s monumentálnou scenériou v tesnej blízkosti Tatranského národného parku poskytuje dostatok priestoru na 27 jamiek, 3 PAR-ovú akadémiu, kryté odpalisko a ďalšie cvičné golfové plochy, hotel International **** a od mája 2018 aj 18 jamkové footgolfové ihrisko. Rezort bol postavený na poliach a pasienkoch a tým vzniklo mnoho nových jazierok, prekrásnych zákutí s rôznou výškou trávy, kríkov aj stromov. Pokojne tu žije niekoľko chránených živočíšnych druhov, jedným z nich sú aj čierne bociany, podľa ktorých bolo ihrisko pomenované Black Stork – čierny bocian.