Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

TATRY ART

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Festival zdravia, prírody a regenerácie vo Vysokých Tatrách odštartuje Jarným pochodom a behom Tatry v pohybe City trail.

Visit Tatry
  • 25.04.2016

Starý Smokovec (25.4.2016) – Pripravované aktivity v rámci Vysokých Tatier toto leto budú vzájomne spojené myšlienkou zdravia, prírody, duševnej a telesnej regenerácie v rámci FESTIVALU ZDRAVIA, PRÍRODY a REGENERÁCIE, ktorý odštartuje podujatím určeným pre širokú verejnosť a to JARNÝM POCHODOM a špeciálnym mestským behom Tatry v pohybe CITY TRAIL už v sobotu 7.5.2016.  

JARNÝ POCHOD, ktorý Tatranci pripravili pre širokú verejnosť ako naozaj výnimočné podujatie svojho druhu, štartuje v sobotu 7.5.2016 a pomyselne tak otvára sériu podujatí vo Vysoký Tatrách, ktoré toto leto bude vzájomne spájať myšlienka zdravého životného štýlu.

„FESTIVAL ZDRAVIA, PRÍRODY a REGENERÁCIE ako sme celý súbor pripravených podujatí nazvali, bude prebiehať takmer 5 mesiacov. Pre návštevníkov našej destinácie oficiálne odštartuje 7.mája a vyvrcholí podujatím na konci septembra pri príležitosti Dňa cestovného ruchu“, približuje výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry, Ing. Lucia Dubielová. „Hlavnou myšlienkou a celkovou filozofiou festivalu je propagácia Vysokých Tatier ako miesta s bohatými prírodnými krásami, výbornými klimatickými podmienkami, ale zároveň s prepojením na aktivity podporujúce zdravie, šport a regeneráciu organizmu“ dodáva Dubielová.

Jarný pochod ponúka nenáročnú trať v dĺžke 8km (nie je však nutné, aby účastníci absolvovali celú trať) a to s možnosťou získania štartovacieho balíčka ako pre dospelých tak deti. „Myšlienkou uvedeného Jarného pochodu je, aby sa návštevníci prišli do Tatier rozhýbať, načerpať  jarné lúče a vychutnať si čistý horský vzduch“, približuje Dubielová, „pričom účastníci nielen spoznajú zákutia nášho mesta, ale aj získajú unikátne tričko a občerstvia sa na pripravených občerstvovacích staniciach“.
Organizátori dúfajú, že sa im podarí do Tatier v daný májový víkend prilákať čo najviac nadšencov nielen zdravého životného štýlu, aby sa tak Tatry zaplnili ľuďmi vo výrazných zelených festivalových tričkách, ktoré na nich v štartovacích balíčkoch čakajú. Cena štartovacieho balíčka je pre dospelú osobu 6 € a pre deti 4 €. Deti budú mať v balíčku zároveň pripravený aj Tatranský pas na Veľké letné putovanie s vílou Lomničkou Kvetinkovou, Ochrankom Tatranským a novou kamarátkou Smrečinkou Lesnou, ktoré po úspechu z minulého roku štartuje tento rok tiež v uvedený deň.
Na Jarný pochod – Pochod zdravia je nutné sa registrovať vopred a to v rámci stránky www.tatryvpohybe.sk, pričom registrácia priamo na mieste bude možná iba v prípade voľných miest.

Súčasťou májového dňa bude aj mestský beh City Trail, ktorým sa zároveň odštartuje séria podujatí Tatry v pohybe – pohárová súťaž PRESTIGE TOUR.
Celý nezabudnuteľný deň následne vyvrcholí koncertom pod holým nebom v Novom Smokovci (po vyhlásení výsledkov okolo cca 14:30) a ďalšími sprievodnými aktivitami pre deti aj dospelých. Viac informácii je možné získať na: http://www.tatry.sk/udalosti/jarny-pochod/

Tlačová správa Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry.
Bližšie informácie:
Lucia Dubielová, [email protected], 0911 406 800.
www.tatry.sk, www.regiontatry.sk.