Top udalosti

Skialpinizmus Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso

Lavínové kurzy

Tatranský ľadový dóm zatvorený

Kalvária na Peknú vyhliadku

Druhé kolo Zimnej bežeckej série bolo v znamení histórie a mrazivého počasia. Nočný beh okolo stredovekej osady Šoldov ovládli Peter Žiška a Erika Ondrijová.

  • 12.12.2017

Štrba, 9.12. 2017

Podtatranská obec Štrba sa stala počas víkendovej soboty po prvýkrát dejiskom pretekov Zimnej bežeckej série.

Mrazivé počasie, vietor, snehové záveje, či magická nočná predvianočná atmosféra, to všetko zažili všetci tí, ktorí si prišli odbehnúť alebo odkráčať s paličkami 7km dlhý okruh okolo Šoldova. Štart a cieľ pretekov bol v centre Štrby, v blízkosti miesta štartu už legendárneho Malého štrbského maratónu, ktorý má už za sebou 40 úspešných ročníkov pod taktovkou športového klubu ŠK Štrba. Členovia tohoto klubu sa aktívne podieľali na príprave a realizácii šoldovského nočného behu a kompletnom zabezpečení celej trasy, na ktorej museli pretekári prekonať celkové prevýšenie 105 metrov. Zaujímavosťou bolo, že trasa dvakrát pretínala diaľnicu D1 v jej najvyššom bode na území Slovenska a zaviedla účastníkov aj do miest, kde sa kedysi rozkladala stredoveká zaniknutá osada Šoldov.

Trasu vybrali organizátori na základe iniciatívy miestneho odboru Matice Slovenskej v Štrbe, ktorý sa aktívne podieľa na archeologickom výskume tejto zaniknutej osady a okrem efektného nasvietenia šoldovskej vatry pripravili pre pretekárov aj stánok s vianočnými špecialitami a razením šoldovskej pamätnej mince.

Absolútnym víťazom nočného behu okolo Šoldova sa stal Peter Žiška z tímu Extreme Obstacle Runners, medzi ženami dominovala Erika Ondrijová z MTC Vyšná Šebastová. Mužskú kategóriu nordic walkingu ovládol Viktor Lapšanský, víťazkou medzi ženami sa stala Mária Novotná z domáceho tímu ŠK Štrba.

Zimná bežecká séria je súčasťou projektu “Tatry v pohybe” – spoločnej iniciatívy tatranských a podtatranských športových klubov, v spolupráci so Združením cestovného ruchu Vysoké Tatry. V rámci série sa uskutočnia v mesiacoch, január a február ešte 2
ďalšie behy v lokalitách regiónu Vysokých Tatier.

Bližšie informácie o Zimnej bežeckej série 2017-2018: www.sportTATRY.sk

Výsledky 2.kola: http://pretekaj.sk/sk/vysledky/zbs2017/362

Foto:Michal Tomko, sportTATRY.sk


regiontatry zakopane  sacr_footer logo-nostalgicketatry

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR