Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Do Tatier opäť prichádza Agrofilm

03. októbra - 04. októbra 2023
Múzeum TANAP-u

Tatranská Lomnica, 02.10.2023

V utorok a stredu si môžete v Múzeu TANAP-u v Tatranskej Lomnici pozrieť súťažné filmy v rámci 39. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Agrofilm.

Počas festivalového týždňa diváci uvidia hodnotné dokumentárne filmy z 22 krajín sveta na štrnástich miestach naprieč Slovenskom, opäť medzi nimi nechýba ani Múzeum TANAP-u v Tatranskej Lomnici.

V infocentre múzea sa premietací maratón začne zajtra, v utorok 3. októbra o deviatej hodine snímkou Furmani, tá predstaví náročné zamestnanie ľudí, ktorí pracujú v lese v symbióze s ťažnými koňmi. Po nej príde na rad film HOHENLOHE – knieža Tatier v réžii Braňa Molnára, ktorý prenesie diváka do Tatranskej Javoriny prostredníctvom sugestívnej spovede  kontroverznej osobnosti. Úvodný blok sa zavŕši na pravé poludnie, ďalší sa začne po prestávke o jednej poobede. Počas troch hodín sa prenesiete cez tematiku pastierstva, až k filmom o biopásoch, biohospodárstve či akútnej potrebe stromov v sídlach.

Ďalší premietací deň ponúka takmer identický harmonogram, odštartuje ho film Hodnoty prírody, v ktorých tvorcovia vysvetľujú koncept ekosystémových služieb a premietanie v Tatranskej Lomnici ukončia Trendy ochrany prírodyv snímke defilujú prístupy bezzásahovosti i rôznych druhov starostlivosti o druhy či habitaty.

Celý program si rozkliknete nižšie.

Autori prihlásili do Agrofilmu spolu 90 dokumentov, v ktorých rezonujú najmä aktuálne témy ochrany pôdy, vody a trvalo udržateľného hospodárenia v prospech nielen človeka, ale aj nášho životného prostredia. Medzinárodná porota vybrala zo 42 súťažných filmov 14 výnimočných a rozhodla o víťazoch. Tí však budú známi až v piatok, keď si tvorcovia preberú ceny na záverečnom slávnostnom ceremoniáli v Nitre. Festival putuje po Slovensku pod hlavičkou Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra v Lužiankach.

Zdroj a foto: Správa Tanap-u

Mapa

Plagát

Najbližie podujatia

19.

jún 2024 (St) - 19.jún 2024 (St) Kaviareň a čajovňa u vlka

Rozprávanie o tvorbe – MALIARSKE SYMPÓZIUM POÉZIA V MAĽBE TATIER – JAR

19.

apríl 2024 (Pi) - 19.jún 2024 (St) Galéria u anjela

Výstava Kamil Kozub – Okamih

19.

jún 2024 (St) - 19.jún 2024 (St) ZŠ a MŠ Dolný Smokovec

Letná olympiáda kamzíkov

21.

jún 2024 (Pi) - 21.jún 2024 (Pi) Olívia Restaurant

Večer s Olíviou – Degustácia kvalitných slovenských vín

21.

jún 2024 (Pi) - 21.jún 2024 (Pi) Kaviareň a čajovňa U Vlka

Literárny večer so zábavou a poučením – ŽABKA KRÁĽOVNÁ – STARÉ BÁJE TATRANSKÉ

Rezervujte si ubytovanie