Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

BOJUJEME O PREŽITIE – nové video i web-stránka!

vysoke tatry bojujeme prezitie
  • 25.02.2021

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a Visit Liptov si pripravili sériu videí s témou BOJUJEME O PREŽITIE. V najnovšom videu sa Vám predstaví reštaurácia Stará mama z Tatranskej Lomnice. Nie len pre túto gastro-prevádzku je totižto táto koronakríza likvidačná.

Cestovný ruch prežíva ťažké časy! Uzatvorené prevádzky kumulujú obrovské náklady na dennej báze – zamestnanci, splátky úverov za investície, paušály na energie, vodu, vykurovanie, nájmy prenajatých pozemkov, budov, poistenie a pod. V tejto sérií videí sa Vám teda postupne predstavia niektoré prevádzky, ktoré poukazujú na to, že existujúce kompenzácie pre udržanie podnikania v cestovnom ruchu sú absolútne nedostačujúce, napriek tomu čo sa šíri médiami. Cieľom je poukázať na zlú situáciu v cestovnom ruchu no aj napriek tomu podnikatelia chcú prežiť, chcú žiť a chcú to zvládnuť!


Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry sa k tejto iniciatíve tiež pripojilo. Oslovením svojich členov tak vznikli súkromné výpovede ďalších podnikateľov v Tatrách, medzi ktorými nájdeme napríklad manželov z Hotel Villa Siesta, Erika z CK Adventoura Slovakia či Petra z Horského hotela Sliezsky dom.

Združenie taktiež vytvorilo web-stránku s názvom WWW.TATRY.SK/BOJUJEME, na ktorej nájdete všetky videá, informácie i výpovede podnikateľov z fotografiami!

Podporte túto iniciatívu zdieľaním na Vašich sociálnych sieťach!


Text: OOCR VT a ZCR VT

Foto: ZCR VT