Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Bežkársku trasu na hrebeni Spišskej Magury si prišli užiť malí aj veľkí

  • 04.03.2020

Bachledova dolina, 4.3.2020

Na severe Slovenska, v malebnom stredisku Bachledka Ski&Sun sa cez víkend 23.2. konal už druhý ročník bežkárskeho pochodu. Názov Magurský pochod dostal podľa Spišskej Magury, keďže trať vedie práve po jej hrebeni. Perinbaba nám dáva túto zimnú sezónu zabrať, ale ani menej slnka, či snehu neodradilo až štyridsiatich nadšencov bežeckého lyžovania z celého Slovenska. Medzi účastníkmi boli malí aj veľkí a vyhliadková trasa strednej náročnosti v dĺžke 14km (obojsmerne) bola zážitok pre všetkých. Všetci účastníci sa stretli pri výstupnej stanici 10-miestnej lanovky Gondola Bachledka, a keďže nejde o súťažný pochod, následne si každý svojim tempom prešiel trasu cez hrebeň Spišskej Magury až do rázovitého Ždiaru, kde sa trať otáčala a končila v mieste štartu. Každého účastníka v cieli čakal teplý čaj v novej reštaurácii Panorama.

Účastníci nešetrili nadšením, niektorí boli prvýkrát, iní pochod poznali z prvého ročníka. „Som síce domáci, ale takýchto akcií sa zúčastňujem pravidelne. Okolie Spišskej Magury je jedinečné svojou prírodou, výhľadmi a človek si v tom zakaždým nájde niečo iné, napadnú ho nové myšlienky, vyčistí si hlavu a vráti sa aj so spálenými kalóriami. Je to skvelá akcia pre začínajúcich bežkárov, ale aj pokročilých, ktorí majú radi aktívny oddych v prírode na čerstvom vzduchu. Teším sa na ďalší ročník a som veľmi rád, že prišli bežkári aj z ďaleka.“ Tomáš nakoniec ešte dodáva: „Bežkárska stopa na hrebeni Spišskej Magury je skutočný klenot. Takéto výhľady nemajú ani v Ramsau, kde sú top podmienky na bežkovanie asi najviac na svete. Magurská bežkárska stopa je ako diamant, len ho treba ešte poriadne vybrúsiť“.

Podujatie zorganizovali zamestnanci strediska Bachledka Ski & Sun. Už dlhšie sa totiž zamýšľali prečo v stredisku s tak nádherným okolitým prostredím, výhľadmi a oficiálnou bežkárskou traťou v dĺžke až 20km, nie je organizovaný takýto pochod. Po úspešnom minuloročnom podujatí sa ho rozhodli zorganizovať opäť a ako vraví samotný organizátor Matúš Zelený: „Pochod sa vydaril, noví účastníci boli veľmi milo prekvapení traťou, scenériou a výhľadmi – všetci mali zážitok. Celý pochod bol sprevádzaný pohodou a dobrou náladou a my sa už teraz tešíme na ďalší ročník. Zároveň ďakujeme všetkým účastníkom, ktorí sa stali súčasťou tohtoročného pochodu a veríme, že prídu opätovne a pochod osloví aj dalších milovníkov bežkovania a prírody.”

Na záver nám neostáva nič iné, len dodať, že magurský pochod je skutočne akcia, ktorá má potenciál stáť sa každoročnou tradíciou so zvýšujúcou sa účasťou. Stredisko a jeho okolie sú totiž klenotom medzi strediskami so svojim prostredím, prírodou, výhľadmi  a možnosťami na trávenie voľného času celoročne. A samotný pochod magurskou prírodou je zaručený zážitok pre všetkých zúčastnených.

 

Kristína Jakubová
Marketing
BACHLEDKA Ski & Sun
Bachledova dolina 702
059 55 Ždiar