Top udalosti

Organizované cvičenia

vysoke tatry liek cvicenie podujatie leto jul august joga

Medovníková chalúpka

tatry divadlo pre deti 2021 rozpravky

Putovanie za históriu tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka program júl

Igor Cvacho -Na úteku k anjelom

Poznáte aplikáciu Zaži Tatry? Ak chodíte často do Tatier mali by ste ju mať!

  • 12.12.2020

Starý Smokovec, 12.12.2020

Aplikácia Zaži Tatry, ktorej partnerom je Združenie cestovného ruchu, obsahuje skvelú 3D mapu vďaka ktorej si môžete Tatry vychutnať z vtáčej perspektívy aj offline! Nájdete tu viac ako 180 štítov, 70 plies, 16 vodopádov, 21 chát a horských hotelov v 67 dolinách. Môžete si vybrať niektorý z 205 turistických chodníkov, z celkovej dĺžky 407 kilometrov. Aplikácia vám ukáže vašu aktuálnu polohu a prevýšenie. Okrem toho si viete zobraziť predpoveď počasia na 5 dní a tak si lepšie naplánujete svoju túru.

Táto appka bola na stránke AndroidCode.sk nominovaná v celonárodnej súťaži o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska. Na rovnakej stránke za ňu môžete aj zahlasovať. Tento rok je v ankete nominovaných 60 aplikácií až v 8 kategóriách. Verejné hlasovania čitateľov rozhodne, ktoré aplikácie sa pridajú medzi najlepšie na Slovensku.

Nápad vytvoriť takúto aplikáciu vychádza z predošlej spolupráce dvoch vývojárov. V minulosti totiž spolu pracovali vo firme, kde vyvíjali mobilné hry, čo ich veľmi bavilo. Lákalo ich ísť cestou 3D, pretože hry ktoré doposiaľ robili boli všetky 2D.

Téma Tatier nie je tiež náhodná, obaja pochádzajú z ich okolia a radi tam trávia čas. Našli veľa mapových aplikácií kde boli aj Tatry, no žiadna im nebola detailnejšie venovaná. Taký sprievodca Tatrami im preto prišiel ako skvelý nápad.

Prvú použiteľnú verziu mali hotovú po približne dvoch rokoch od začiatku vývoja. Vtedy ju sprístupnili prvým ľuďom, čím urobili malý user testing. Aplikáciu berú ako voľnočasový projekt, takže sa tomu venujú po večeroch – popri hlavnej práci a rodine. Popritom sa museli popasovať s novovzniknutými problémami ako napr. vysoká spotreba batérie, dlhý (40 s) čas nábehu aplikácie alebo rôzne chyby zobrazovania niektorých prvkov. 

V aplikácii sa budete môcť tešiť aj na novinky. Vývojári by do nej chceli vniesť viac aktuálnych informácií. Či už z prevádzok, lyžiarskych stredísk, ale aj podrobnejšie informácie ohľadne počasia, dostupnosti chodníkov, dopravy, atď. V súvislosti s tým nadviazali spoluprácu s naším Združením cestovného ruchu Vysoké Tatry ako aj Štátnymi lesmi TANAPu, čo sa v aplikácii už aj odzrkadľuje. Do budúcna plánujú spolupracovať aj s ďalšími subjektami.

Novinka, ktorú predstavili v lete je VR verzia Zaži Tatry. Tu môžete zažiť virtuálny let Vysokými Tatrami. Viete zaletieť na také miesta, na ktoré sa nedá naživo dostať. Zalietať si už mohli turisti a návštevníci strediska Hrebienok, alebo Chaty pri Popradskom plese vo Vysokých Tatrách. V budúcnosti bude služba dostupná aj vo vybraných tatranských hoteloch.

Aplikácia Zaži Tatry je nominovaná v kategórii Doprava a cestovanie. Ak sa vám aplikácia páči, môžete za ňu hlasovať v ankete 4ka Android Code 2020. Hlavnou cenou ankety je smartfón Google Pixel 5, ktorý do súťaže venovala spoločnosť Google. Hlasovať môžete TU!

Aplikáciu si stiahnete TU!

 

Zdroj:

mojandroid.sk, zazitatry.sk


regiontatry   sacr_footer

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky