Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Aké opatrenia pre vás platia vo Vysokých Tatrách a aká je súčasná situácia?

  • 08.02.2021

Vysoké Tatry, 8.2. 2021

Od dnešného sa na území Slovenska spustil tzv. covid automat, ktorý celú krajinu zahalil do čiernej farby a teda sa nachádza v najprísnejšej fáze, ktorá momentálne platí od 8.2. do 14.2. 2021. Avšak existuje pár výnimiek, pri ktorých sa môžeme riadiť aj príslušnou farbou okresu.

okres poprad mapa automat
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Okres Poprad, v ktorom sa nachádzajú Vysoké Tatry je momentálne bordový a platí pre neho tretí stupeň varovania. Zakázané sú hromadné podujatia, prevádzky sú zatvorené, na cestu vlakom, či električkou potrebujete negatívny test na covid.

Ak chcete ísť do Vysokých Tatier a bývate v okrese Poprad, negatívny test nepotrebujete. Ak však bývate mimo tohto okresu, potrebujete už negatívny test, nie však starší ako 7 dní. Aj napriek tomu všetkým návštevíkom odporúčame, aby dodržiavali pravidlá (R-O-R).

Všetky aktuálne covid pravidlá nájdete na našej stránke https://www.tatry.sk/covid/

V okrese Poprad odvčera večera platí výstraha pred silnou poľadovicou, preto ak plánujete ísť do hôr, nezabudnite na zimnú výstroj – protišmykové návleky tzv. nesmeky, retiazky alebo mačky. Návleky vám odporúčame nasadiť si už v podhorí!