Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Od pondelka 10.1.2022 vítame menšie zmeny v cestovných poriadkoch električiek aj autobusov

  • 07.01.2022

Tatranská Lomnica, 7.1.2022

Od pondelka 10.1.2022 vítame menšie zmeny v cestovných poriadkoch električiek aj autobusov. Tatranské električky už od nedele 9.1.2022 nebudú jazdiť v obmedzenom režime, ale pôjdu podľa plného grafikonu. O zrušených spojoch sme informovali tu.  Hoci turistov už očakávame pomenej, nakoľko sa končia zimné prázdniny, ranné chýbajúce spoje určite využijú žiaci a zamestnanci. Je to vďaka ukončeniu mimoriadnej zmeny, ktorú ZSSK vykonala na základe výzvy Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Od pondelka 10.1.2022 vítame aj menšie zmeny v cestovných poriadkoch  autobusov. Po pilotnej prevádzke taktovej dopravy autobusový dopravca SAD Poprad vypočul niektoré pripomienky aj od nášho Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry a viacerých podnikateľských subjektov. Od pondelka 10.1.2022 by mali zaradiť spoje, vďaka ktorým sa budú môcť zamestnanci z hotelov a reštaurácií dostať domov aj po večernej smene, informoval nás o tom Robert Nagy, vedúci odboru organizácie dopravy SAD PP. Najčastejšie boli pripomienkované večerné spoje, ktoré boli zrušené a teraz by mali byť obnovené. Na konkrétne informácie v podobe úpravy cestovného poriadku však ešte čakáme. Budeme Vás informovať.

Spoje, ktoré fungovali minulého roku a po zmene cestovných poriadkov vypadli a skomplikovali dochádzanie do a z práce mnohým zamestnancom. Tešíme sa na ich obnovenie.

  • 21:06 z Tatranskej Lomnice do Popradu
  • 20:20 zo Starého Smokovca do Lendaku, podľa údajov na stránke UBIAN bol presunutý s odchodom zo Starého Smokovca na 20:08. a príchodom do Lendaku 20:35. O ostatných spojoch Vás budeme informovať po zverejnení na stránke dopravcu.

AKTUALIZÁCIA: Nové cestovné poriadky boli zverejnené a nájdete ich tu.

Zdroj: ZSSK, TIK Tatranská Lomnica