Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

TATRY ART

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Zažite folklór vo Východnej ekologicky a pohodlne

  • 01.07.2024

Východná 2024: Zažite folklór ekologicky a pohodlne

 

  • Príďte na najstarší celoslovenský festival v amfiteátri v obci Východná so železničnou zľavou
  • 34 expresných vlakov národného dopravcu zastaví priamo srdci folklórneho festivalu

V atraktívnom prostredí v blízkosti Vysokých i Nízkych Tatier opäť ožijú bohaté ľudové tradície. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) je aj tento rok dopravným partnerom Folklórneho festivalu Východná, ktorý sa koná od štvrtka 4. do nedele 7. júla 2024. Priamo v srdci festivalu v obci Východná zastaví 34 expresných vlakov národného dopravcu, ktoré jazdia na trase Košice – Bratislava a späť a jeden rýchlik z Košíc do Žiliny. Cestujúci môžu využiť aj osobné vlaky, ktoré vo Východnej zastavujú pravidelne.

 Ako si kúpiť lístky na vlak:

  • Lístky na osobné vlaky do Východnej si môžete zakúpiť v pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko, na stránke ZSSK a v aplikácii IDeme Vlakom.
  • Lístky na vlaky R a Ex, ktoré budú mimoriadne stáť vo Východnej, si kúpite v pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko.

Navyše pri kúpe lístka na vlak do stanice Východná alebo Liptovský Mikuláš získate zľavu na vstupenky na festival. Platí to pre cestujúcich s obyčajným cestovným lístkom, so 100 % zľavou z cestovného, so sieťovým lístkom MAXI KLASIK (prenosný/neprenosný), preukazmi JUNIOR, KLASIK a SKUPINA a železničným preukazom. Vstupenky si môžete zakúpiť online na webovej stránke festivalu Východná alebo v pokladniciach festivalu počas jeho konania.

 

Ako si uplatniť zľavu, na ktorú má nárok cestujúci vlakmi Železničnej spoločnosti Slovensko:

  • Zľavnený lístok si môžete zakúpiť cez webovú stránku alebo priamo v pokladnici festivalu.
  • Pri vstupe na festival sa preukážete zakúpenou vstupenkou spolu s cestovným dokladom do stanice Východná alebo Liptovský Mikuláš.

Zdroj: ŽSR