Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Veľká noc v Tatrách privíta návštevníkov stále v zimnom šate

  • 13.04.2022

Chcete zažiť netradičnú Veľkú noc? Príďte do Vysokých Tatier.

I keď Veľká noc predstavuje príchod jari, v nižších polohách už všetko krásne kvitne  a ožíva, vo vyšších polohách vo Vysokých Tatrách ešte stále vládnu zimné podmienky. Ak sa chystáte oddýchnuť si v lone našej krásnej tatranskej prírody, musíte pri turistike počítať so snehovou pokrývkou a miestami aj s ľadom. Predpoveď počasia dokonca avizuje ochladenie a ďalšie sneženie. Aj tak môžete v Tatrách stráviť nádherný čas, oddýchnuť si  a načerpať novú energiu. Možností na bezpečnú turistiku, či voľnočasových aktivít  je stále dosť.

Neviete, kam sa vybrať?

Vysoké Tatry aj v období zimnej uzávery ponúkajú množstvo viac – či menej náročných turistických trás.

Nenáročnejší turisti si môžu užiť napríklad výlety zo Starého Smokovca na Hrebienok, zo Štrbského Plesa na Popradské pleso, či z Tatranskej Kotliny na Chatu Plesnivec.

Náročnejší si môžu vyšlapať   z Tatranskej Polianky na Sliezsky dom, z Bielej vody na Chatu pri Zelenom plese, či z Hrebienka cez Zamkovského chatu na Skalnaté pleso.

Pre turistov, ktorí obľubujú celodenné, náročnejšie túry sú otvorené aj chodníky na Téryho a na Zbojnícku chatu.

Od stredných polôh je však pre bezpečný pohyb na horách nevyhnutná zimná výstroj, a to mačky a paličky.

Koniec skialpinistickej sezóny a zimné športy

Ak ste milovníkmi skialpinizmu, ešte do 15. apríla si môžete v Tatrách vychutnať aj túto čoraz viac obľúbenú aktivitu. Trasy vyhradené pre skialpinizmus nájdete TU.

Dobré podmienky na lyžovanie sú stále aj v strediskách Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso, na Štrbskom Plese dokonca stále nájdete výborne upravené bežkárske trate.

Kultúra a zábava

Po aktívne strávenom dni v prírode sa môžete zabaviť, alebo kultúrne vyžiť na rôznych podujatiach priamo vo Vysokých Tatrách a v blízkom okolí. Bohatý  výber podujatí nájdete TU.

Vysoké Tatry potešia telo i dušu v každom počasí, ako sa hovorí, neexistuje zlé počasie, iba zlé oblečenie.  Tak neváhajte a počas Veľkej noci naše veľhory poctite svojou návštevou .

Foto: Martin Maličký, Lenka a Jakub Rusnákovci