Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Plesnivec VERTICAL run

Večerná sánkovačka a prechádzka po Chodníku korunami stromov za svitu mesiaca

  • 09.02.2023

Množstvo snehu a výborné podmienky umožňujú spúšťať ďalšie zjazdovky a nové atrakcie. Bachledka sa tak premenila na skutočný raj pre všetkých milovníkov snehu. Dvakrát týždenne ponúka večerné dobrodružstvo pod hviezdami s unikátnymi zážitkami a pohľadmi.

Zima udrela v Ždiari v plnej sile. Intenzívne sneženie teší lyžiarov i deti. Stredisko tak mohlo otvoriť ďalšie zjazdovky, keďže výška prírodného snehu je dostatočná pre výbornú lyžovačku. Na svoje si prídu aj priaznivci freeridu, ktorým zima vytvorila doslova zimný raj.

Množstvá snehu netešia len zjazdových lyžiarov, z výborných podmienok a upravených trás sa tešia aj priaznivci bežeckého lyžovania a skialpinizmu. Pre tých vyznačilo stredisko novú skialpovú trasu z Bachledovej doliny na vrchol Spišskej Magury. Bežkárov čaká upravená vyhliadková 14 km dlhá trať po hrebeni Spišskej Magury smerom do Ždiaru.

Deti sa môžu vyšantiť na sánkach i v snežnom iglu v Gorgyho FUN zóne. Tá sa nachádza bezpečne oddelená pri terase reštaurácie La Gamba v Bachledovej doline.

Zábava nekončí ani večer. Stredisko pripravilo 2x týždenne zážitkový večerný program, ktorý si turisti ihneď zamilovali. Každý utorok a sobotu od 17:00 do 20:00 čaká návštevníkov večerná prechádzka Chodníkom korunami stromov pod hviezdami za svitu mesiaca i zábavná večerná sánkovačka a lyžovačka. Chodník korunami stromov ani sánkarská dráha nie sú osvetlené. Návštevníci večerný program absolvujú len s čelovou lampou, ktorú im stredisko pri vstupe zdarma zapožičia. To dodáva celému zážitku neopakovateľnú magickú atmosféru. Výbornou správou je, že na večernú sánkovačku, večerné lyžovanie a vývoz lanovkou je možné použiť celodenný alebo viacdenný skipas. Sánky môžu turisti použiť svoje alebo si ich pohodlne požičať v stredisku.

Zábava na svahu trvá počas celej zimy. Stredisko pripravilo hudobný program, snežné párty i koncerty živej ľudovej hudby počas celej zimnej sezóny. Jarné prázdniny tak budú pre všetky deti i ich rodičov rozprávkové s kopou snehu, zábavy, športu a dobrodružstiev.

Zdroj: Bachledka Ski & Sun