Top udalosti

Webinár Učenie v prírode

Skialpinizmus Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso

Lavínové kurzy

Tatranský ľadový dóm zatvorený

Kalvária na Peknú vyhliadku

V Tatranskej Lomnici odštartuje v sobotu 7. ročník Zimnej bežeckej série

  • 04.11.2019

Vysoké Tatry, 3.11. 2019

Celoročná séria podujatí Tatry v pohybe pokračuje aj v jesenných a zimných mesiacoch. Už túto sobotu o 13:00 odštartuje prvé kolo Zimnej bežeckej série tradičným behom „steeplechase“ v jazdeckom areáli v Tatranskej Lomnici.

Ako už samotný názov naznačuje, nebude to len o behu, ale na trase čakajú pretekárov aj rôzne prírodné prekážky. Ženy si zmerajú svoje sily na trase v dĺžke cca. 4km, muži budú mať trať o pár kilometrov dlhšiu. Organizátori pripravujú na sobotu aj súťaže pre deti, ktoré budú prebiehať pred štartom hlavných kategórií.

Steeplechase run je prvým podujatím bodovanej bežeckej série, ktorá sa uskutoční v mesiacoch november až február a pozostáva celkovo zo 4 pretekov. Trasy a ich profily sú nastavené tak, aby čo najviac preverili všestrannosť pretekárov počas celej Zimnej bežeckej série a zároveň ponúkli účastníkom čo najviac zážitkov. Aj z tohto dôvodu sa jednotlivé preteky konajú v 4 rôznych lokalitách regiónu Vysokých Tatier a vždy štartujú v inom čase. Hostiteľom 2. kola Zimnej bežeckej série bude 14.12. podtatranská obec Štrba, účastníkov čaká atraktívny okruh okolo zaniknutej stredovekej osady Šoldov z 13. storočia. Štart pretekov je naplánovaný tak, aby si pretekári mohli vychutnať okrem zaujímavostí, ktoré trasa ponúka, aj prekrásne výhľady na končiare Vysokých Tatier pri západe slnka. Beh pri východe slnka zase čaká na účastníkov 11.1. v areáli golfového rezortu Black Stork vo Veľkej Lomnici. Finálové kolo štartuje 8.2. v Tatranskej Polianke a jeho trasa s prevýšením 640m končí pri horskom hoteli Sliezsky dom v nadmorskej výške 1670m, kde prebehne aj celkové vyhodnotenie podujatia a oceňovanie najlepších bežcov a bežkýň vo vypísaných kategóriách. Záverečné kolo môžu spolu s bežcami absolvovať aj skialpinisti.

Zimnú bežeckú sériu organizuje občianske združenie Sport Tatry v spolupráci so Združením cestovného ruchu Vysoké Tatry a s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry. Preteky sú súčasťou projektu Tatry v pohybe, ktorý prináša celoročne množstvo zaujímavých a zážitkových športových podujatí pre návštevníkom Vysokých Tatier.

Bližšie informácie:
Zimná bežecká séria 2019-20: www.sportTATRY.sk
tatryvpohybe.sk


regiontatry zakopane  sacr_footer logo-nostalgicketatry

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR