Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

V štvrtom kole stredoeurópskeho pohára silných mužov zvíťazil Slovák Igor Petrík

  • 26.07.2016

23. júla 2016 sa v športovom areáli na Štrbskom Plese konal piaty ročník Štrbskej športovej smršte. Organizátori zo Štrby v spolupráci so Slovenskou asociáciou silných mužov opäť pripravili výborné podmienky pre silákov zo strednej Európy. Na súťažiacich zo Slovenska,Česka, Poľska a Ukrajiny čakalo 6 náročných disciplín.

Po slávnostom otvorení za účasti starostu obce Štrba Michala Sýkoru sa účastníci premiestnili na Námestie Majstrovstiev sveta 1970, kde bol pripravený 8 tonový kamión. V tejto disciplíne bol najúspešnejší František Piroš, ktorý kamión presunul o 15 metrov v čase 17,19 sekúnd. Druhou úlohou bolo dvíhanie 160 kg ťažkej kovovej klády. S desiatimi úspešnými zdvihnutiami nad hlavu zvíťazil opäť Piroš. Treťou úlohou bolo prenesenie dvoch 160kg ťažkých kufrov na dráhe dlhej 50 metrov. V tejto úlohe zvíťazil Branislav Golier s časom 20,26 sekúnd. Nasledovalo dvíhanie 1400 kg ťažkého automobilu. 12 úspešných mŕtvych ťahov urobil Ukrajinec Konstantin Iljin. Aj v prevracaní 400kg ťažkej pneumatiky bol najlepší Konstantin Iljin a poslednú disciplínu schody sily vyhral Igor Petrík, ktorý 200kg, 250kg a 300kg ťažké závažie vyniesol na schody v čase 30,20 sekúnd.

Každá disciplína bola bodovaná a celkovým víťazom sa prvý krát v tejto súťaži stal Slovák Igor Petrík. Druhé miesto obsadil ukrajinský silák Konstantin Ilijin a na treťom mieste skončil František Piros. Nováčik v súťaži, Popradčan Peter Rekenei obsadil štvrté miesto. Organizátorom prípravy konečne neskomplikovalo počasie a športovcov prišlo podporiť množstvo divákov. Štrbské Pleso si opäť obhájilo svoje dobré meno aj medzi športovcami zo silových športov.

Sobotnej súťaži predchádzala v piatok podvečer živá pozvánka v obchodnom centre MAX v
Poprade. Pozvať návštevníkov obchodného centra prišli traja borci so starostom obce Štrba
Michalom Sýkorom a s prezidentom Slovenskej asociácie silných mužov Milanom
Gabrhelom. Konstantin Iljin z Ukrajiny ukázal divákom, že pre skúsených pretekárov nie je
problémom zdvihnúť osobný automobil. Z divákov sa to podarilo aj dvojici chlapov z Oravy a
z Popradu a s pomocou súťažiacich auto zdvihli aj deti. Druhým zúčastneným borcom bol
najsilnejší Slovák Igor Petrík a popradský nováčik v stredoeurópskej súťaži Peter Rekenei.
Návštevníkom sa predstavil aj Roman Volák s mladými členkami Freestyle Karate Academy.