Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

V Grand finále Zimnej bežeckej série dominovali Orolín a Puklová

Visit Tatry
  • 16.02.2016

Celkovými víťazmi série sa stali Kraviansky a Mihoková

Vysoké Tatry, 15.2. 2016

            V sobotu vyvrcholil vo Vysokých Tatrách 3. ročník Zimnej bežeckej série. Trasa záverečného kola pod názvom GRAND FINÁLE sa bežala atraktívnym zasneženým okruhom od Grand Hotela Bellevue cez najvyššie položenú Kalváriu v strednej Európe. Táto netradičná Krížová cesta je originálnou výtvarnou výpoveďou slovenských a poľských umelcov ako pocta našim veľhorám.

Bežci a nordic walkeri absolvovali okruh 2x, celková dĺžka bola 7,6km. S nástrahami trate si najlepšie medzi bežcami poradili Pavol Orolín, minuloročný bežecký kráľ Tatier a známa slovenská vytrvalkyňa Patrícia Puklová – Gánovská. V nordic walkingu zvíťazil medzi mužmi Jozef Šoltés a najrýchlejšou ženou bola Jiřina Šerfelová.

Grand finále ukončilo celú Zimnú bežeckú sériu, ktorá preverila schopnosti a všestrannosť bežcov na 4 rôznych trasách vo Vysokých Tatrách. Celkové prvenstvá si v tomto ročníku vybojovali Daniel Kraviansky z Košíc a Tímea Mihoková z Batizoviec.

Zimná bežecká séria je súčasťou projektu “Tatry v pohybe”, ktorý pripravuje Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry v spolupráci s tatranskými športovými klubmi a organizáciami.

Náš cieľ, vrátiť Tatrám status zážitkovej a športovej destinácie, zatraktívniť a rozšíriť ponuku aktivít vo Vysokých Tatrách, sa nám postupne darí napĺňať”, približuje hlavnú myšlienku projektu Ing. Lucia Dubielová, riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry.

“Tatry v pohybe” ponúknu v roku 2016 mnoho ďalších zaujímavých športových podujatí a aktivít pre širokú verejnosť. Najbližšie podujatia sa uskutočnia ešte vo februári a na svoje si prídu najmä skialpinisti a bežkári. Už túto sobotu ich čakajú preteky z Tatranskej Polianky na Sliezsky dom. Posledná februárová nedeľa bude patriť priaznivcom behu na lyžiach, na Štrbskom Plese si môžu zmerať sily v bielej stope na pretekoch “Štrbské bežky”, ktoré už tradične podporuje populárna slovenská skupina No name. Bežecké podujatia vo Vysokých Tatrách budú pokračovať bodovanou sériou PRESTIGE TOUR, ktorú otvorí 7.5. City Trail v Starom Smokovci. Tatry v pohybe “PRESTIGE TOUR” bude pozostávať tento rok z 5 bežeckých pretekov rôznej dĺžky a obtiažnosti v regióne Vysokých Tatier, pre všetkých účastníkov bude opätovne pripravená jedinečná zberateľská kolekcia medailí, ktorou si budú môcť vyskladaťpanorámu našich veľhôr.

Bližšie informácie:
Zimná bežecká séria 2015-2016: www.sportTATRY.sk
Tatry v pohybe: tatryvpohybe.sk

Grand finále Zimnej bežeckej série
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Grand finále Zimnej bežeckej série