Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Úžasné úspechy Tatranca Adama Žampu

• 12.12.2020

Tatranská Lomnica, 12.12.2020

Najznámejší tatranský aj slovenský lyžiar Adam Žampa pochádza z Vysokých Tatier a už od narodenia býva v Starom Smokovci. Odmalička ho trénuje otec Tomáš Žampa. V posledných dňoch nám všetkým urobil veľkú radosť.

Vo svetovom pohári  v talianskom stredisku Santa Caterina Valfurva sa mu podarilo dosiahnuť úžasný výsledok, kde obsadil krásne ôsme miesto. Za víťazným Švajčiarom Marcom Odermattom zaostal LEN o 1,01 sekundy.

V sobotu dosiahol na rovnakom mieste životný výsledok v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne, keď skončil siedmy. V pondelok sa vydal na trať so štartovým číslom 26 a opäť predviedol dynamickú jazdu bez zaváhaní. Po druhom medzičase mu patrila siedma pozícia, postúpil z desiateho miesta.

Druhý obrovský slalom v Santa Caterina Valfurva sa kvôli zlým podmienkam preložil z nedele na pondelok 7.12.2020, kde Adam  Žampa v náročných podmienkach znova  zabodoval a aj v treťom tohtosezónnom obrovskom slalome , v ouvertúre v rakúskom Söldene bol 28.

Adam Žampa sa do elitnej desiatky v obrovskom slalome SP prebojoval tretíkrát v kariére, v roku 2012 bol deviaty v Söldene. V pondelok mu premiérové pódiové umiestnenie ušlo o 26 stotín.
Pripísal si ďalších 32 bodov, celkovo má na konte 71 a v klasifikácii disciplíny mu patrí jedenásta priečka, v celkovom poradí SP je pätnásty.

„Ďalší ‚obrák‘ a druhá top10 za sebou, dnes ôsme miesto v extrémne vyrovnaných pretekoch. Ďakujem celému tímu, trpezlivosť a zodpovedná drina najmä v dni, keď to nejde, iba ukazuje to, že vo vrcholovm športe musíš vydržať a veriť, že na to máš, aj keď ti už nikto neverí,“ napísal slovenský reprezentant na svojom profile na instagrame.