Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Tatranská minerálka

+421 948 008 402
tatranska mineralka smokovec tatry plnicka

Tatranská minerálka je skvost všetkých minerálnych vôd nie len na Slovensku! Jej výnimočnosť spočíva predovšetkým v absolútnej čistote. Svetová unikátnosť vyplýva z toho, že neobsahuje žiadne ani len mikrobiologické znečistenie. Má neuveriteľne vyvážený a zároveň ideálny nízky obsah rozpustných minerálov, čo ju predurčuje k celodenému a aj každodennému pravidelnému pitiu. Je rovnako vhodná pre deti aj pre dospelých. Za svoje zloženie vďačí hlavne nadmorskej výške prameňa (1 030 m.n.m.) a žulovému podložiu.

Za svoju lahodnú a nezameniteľnú chuť vďačí hlavne ideálnemu obsahu prírodnému oxidu uhličitého (CO2). Tatranská minerálka je široko ďaleko jediná, ktorá obsahuje výlučne len prírodný CO2. Nie je dosýcovaná umelým (poškodzujúcim) COani ináč upravovaná. Umiestnenie prameňa (tiež budovy plničky), relatívna malá výdatnosť prameňa, nezameniteľná chuť a viaceré jedinečné vlastnosti z nej robia veľmi vzácnu,žiadúcu a svetovo prémiovú vodu, ktorá je vhodná pre všetky druhy gastronómie. Tatranská minerálka je najvhodnejšia či už sa jedná o priateľské posedenie pri víne, reprezentačné stretnutie alebo rodinné slávnostne podujatie. V roku 2020 dokonca minerálka získala i medzinárodne uznávané ocenenie Gold Quality Award od Monde Selection, čo len potvrdzuje jej kvalitu a jedinečnosť.

Smokovecká kyselka, z ktorej prameňa je plenená Tatranská minerálka, bola dokonca pre osobnú potrebu kráľovenj Márie Terézie, na dvor do Viedne, dovážaná pavidelne na chrbtoch oslov a koní. V tom čase mala oranžovú farbu, nakoľko ešte neexistoval spôsob, ako znížiť vysoký obsah železa. Kva­lita vody sa však uchovala aj niekoľko týždňov!

Budova Tatranskej minerálky je rovnako i skvostom v ekologickom správaní, o ktorom viac nájdete vo videu s Gregorom Marešom – EKOLOGICKÉ VÝZVY V CESTOVNOM RUCHU.


Pozn.: budova plničky nie je verejnosti prístupná a minerálku je možné si len objednať. V prípade záujmu sa dá zakúpiť i v miestnych potravinách.