Gašperov mlyn Batizovce

+421 905 033 462
info@gasperovmlyn.sk

Reštaurácia Gašperovho mlyna je miestom, kde sa zaručene pocítite nielen silu energie z vody či ohňa, ale aj dotyk podtatranskej histórie. Najmä sa tu však ponúkajú tradičné slovenské jedlá, ktoré vám s láskou pripraví a predstaví šéfkuchár Jozef Breza. Rovnako Vám k vínu personál ponúkne i kvalitné vína od slovenských výrobcov, ktoré stále viac obsadzujú popredné miesta vo svetových vinárskych rebríčkoch či ušľachtilé slovenské destiláty.

Reštaurácia je tiež kombinovaná s útulnou kaviarničkou. Už pri vstupe vás upútajú originálne kúsky dýchajúce históriou – či už sú to staré časti mlynských mechanizmov, storočné ručne tkané a vyšívané záclony a obrusy, maľované čelo svadobnej postele, pletené košíky či rôzne poľnohospodárske nástroje. Celkový dojem dotvárajú umelecké diela akademického maliara Mariána Čižmárika, ktoré dopĺňajú interiér a hosťom prinášajú nezabudnuteľný zážitok. Dominantou reštaurácie je aj krb, na ktorom si určite všimnete šálky s dušičkami – podľa slovanských rozprávok totiž vodníci svoje obete stiahli pod vodu a ich duše uschovávali do šálok obrátených hore dnom. Vždy živý oheň dodáva našej reštaurácii atmosféru pohody.

Viac o penzióne:

Penzión Gašperov mlyn

Gašperov mlyn je jedinečný aj svojou rozprávkovou, starosvetskou atmosférou. Interiér mlyna vyzdobil podtatranský akademický maliar Marian Čižmárik. Mlynu dodal jedinečnú tvár, v ktorej sa odráža svet našich predkov, životodarná sila vody a neskrotnosť podtatranskej prírody. V našej reštaurácii sa môžete stretnúť s jedinečnými strojmi a nástrojmi, ktoré sa kedysi používali na spracovávanie obilia, ale aj […]

 

regiontatry zakopane  sacr_footer

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR