Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

TS: Tatranská nočná GRAND TOUR s novinkami

Visit Tatry
  • 21.12.2015

Vysoké Tatry, 20.12.2015
V behu do vrchu na trase zjazdovky z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso si v januári za svetla čeloviek zmerajú sily bežci, skialpinisti a bežkári.

Séria podujatí Tatry v pohybe pokračuje aj v roku 2016 a pre všetkých milovníkov aktívneho životného štýlu a pohybu prináša okrem tradičných podujatí aj viaceré atraktívne novinky.

Jednou z nich bude VERTICAL GRAND TOUR, ktorá sa uskutoční 16.1.2016. Podujatie je nasledovníkom populárnych skialpinistických pretekov SKIALP GRAND TOUR , ktoré od roku 2011 pravidelne organizuje Sportcentrum GALFY. „Na rozdiel od SKIALP GRAND TOUR sa na štart pretekov postavia nielen skialpinisti, ale zmerať si s nimi sily budú môcť aj bežci a bežkári. Rozlúskneme tým nekonečné debaty, kto je rýchlejší “, hovorí Róbert Gálfy, riaditeľ pretekov a dodáva „Trasa vedie po zjazdovke z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso, ktorú budú musieť účastníci zvládnuť zdola nahor. Preteky sú atraktívne aj tým, že sa konajú za tmy, preto je súčasťou povinnej výbavy každého pretekára čelovka.“

Trasa z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso má dĺžku 4,5km a budú na nej dva kontrolné body, do ktorých sa pretekári musia dostať v určených časových limitoch. Celkovo na účastníkov čaká prevýšenie 880m. Zaujímavosťou budú aj svetelné inštalácie LEDECO, ktoré ukážu pretekárom správny smer do cieľa. Všetci, ktorí by si chceli zabehať po zjazdovke, ale na celú trať si netrúfajú, sa môžu prihlásiť na 3. kolo Zimnej bežeckej série, ktoré štartuje spoločne s VERTICAL GRAND TOUR a končí na medzistanici lanovky „Štart“. Vítaní sú aj fanúšikovia a diváci, spoločnosť TMR a.s. pre nich pripravuje možnosť zakúpenia lístka na atraktívnu nočnú jazdu lanovkou z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso a späť za cenu 15 €.

Účastníkom podujatí sa snažíme stále pripraviť niečo nové, iné ako sú bežne zvyknutí a zatiaľ sa nám to darí“ pochvaľuje si Lucia Dubielová, výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry, ktoré projekty Tatry v pohybe zastrešuje.“ Vďaka spolupráci miestnych športových klubov a našich členov dokážeme športovcom ponúknuť už pri registrácii aj ubytovanie a ďalšie služby. Zvyšujeme tak komfort zúčastnených i kvalitu podujatia“ uzatvára Dubielová.

On-line registrácia na VERTICAL GRAND TOUR je možná do 11.1.2016 na stránke www.tatryvpohybe.sk

Tlačová správa Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry
Vila Alica 36, Starý Smokovec, Vysoké Tatry
Kontakt:
Tel.: 0911 406 800
Email.: [email protected]