Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Tlačová správa – Zimná bežecká séria

Visit Tatry
  • 30.10.2015

V Tatrách odštartujú Zimnú bežeckú sériu.

Vysoké Tatry, 29.10.2015

Celoročná séria podujatí Tatry v pohybe pokračuje aj v jesenných a zimných mesiacoch. Pre milovníkov aktívneho pohybu pripravili organizátori zaujímavé podujatie. Steeplechase run, ako už samotný názov naznačuje, nebude iba o behu.

Na pretekárov čaká prekážková dráha v Jazdeckom areáli v Tatranskej Lomnici. Beh si spestria o preskoky cez pevné prekážky“ hovorí organizátorka podujatia Vierka Halasová zo športového klubu Sport Tatry.

Súťažiaci si zmerajú sily na trati dlhej 7 km (muži) a 4 km (ženy). Steeplechase run je prvým pretekom bodovanej bežeckej série, ktorá pozostáva zo 4 pretekov. Trasy a ich profily sú nastavené tak, aby čo najviac preverili všestrannosť pretekárov počas celej Zimnej bežeckej série. „Tretí ročník podujatia bude obohatený o niekoľko noviniek, už  12.12. čaká pretekárov atraktívny Night trail, ktorého štart a cieľ budú v Novom Smokovci“, dodáva Halásová a pokračuje: „Januárové a februárové preteky prinesú tiež niekoľko prekvapení, zatiaľ prezradíme len toľko, že sa bude behať na nových tratiach.“  

Víťazi budú vyhlásení vo februári v rámci poslednej sériovej súťaže.

Účastníkom podujatí sa snažíme stále pripraviť niečo nové, iné ako sú bežne zvyknutí a zatiaľ sa nám to darí“ pochvaľuje si Lucia Dubielová, výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry, ktoré projekty Tatry v pohybe zastrešuje.“ Vďaka spolupráci miestnych športových klubov a našich členov dokážeme športovcom ponúknuť už pri registrácii aj ubytovanie a ďalšie služby. Zvyšujeme tak komfort zúčastnených i kvalitu podujatia“ uzatvára Dubielová.

On-line registrácia na Steeplechase run je možná do 3.11.2015 na stránke www.tatryvpohybe.sk