Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Tlačová správa – Predĺžte si leto vo Vysokých Tatrách

Visit Tatry
  • 03.09.2015

 Predĺžte si leto vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry (3. septembra 2015)

Vysoké Tatry sú krásne v každom ročnom období, ale svoje osobité čaro majú práve v jeseni.  Hoci je leto už nenávratne za nami, stále je množstvo dôvodov, prečo sa do Tatier oplatí prísť aj teraz. „V prvom rade je to stabilné počasie ideálne na turistiku, s minimálnou hrozbou rýchlych zmien a najmä poobedných búrok. Turistické chodníky sú v celom rozsahu, viac ako 600 kilometrov, otvorené až do konca októbra. Okrem toho sa na nich pohybuje rozhodne menej návštevníkov, čím si turistiku vychutnáte vo väčšom komforte. Pri vymenovávaní výhod jesenného pobytu vo Vysokých Tatrách, nesmieme taktiež zabudnúť na to, že tatranský vzduch má blahodarné účinky na zdravie a špeciálne pôsobí na dýchacie cesty. V neposlednom rade sú dôvodom na pobyt v Tatrách v tomto ročnom období aj aktuálne zvýhodnené cenové ponuky ubytovania a ďalších služieb,“ konkretizovala dôvody Lucia Dubielová, výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry (ZCR VT).

Tým, že postupne vonku klesajú teploty, neznamená to, že by sa v horách znížili možnosti aktívneho trávenia voľného času. Stále sa dajú navštevovať prírodné i kultúrne krásy. K dispozícii sú cyklistické i bežecké trasy, ale aj ďalšie doplnkové služby. „Aby sa návštevníci mohli lepšie zorientovať v širokej ponuke a možnostiach, pripravili sme pre nich pod názvom Jeseň v Tatrách komplexnú ponuku. Stačí si vybrať podľa toho, či chcú prísť návštevníci za športom, turistikou, kultúrnymi pamiatkami alebo si predĺžiť leto s deťmi. Zaujímavé pobytové balíky nachystali aj hotelieri, členovia ZCR VT, takže je skutočne si z čoho vyberať. Navyše, zatiaľ čo, kúpaliskám pod šírim nebom sa sezóna nenávratne chýli ku koncu, ubytovacie zariadenia v Tatrách i podhorí majú v ponuke širokú paletu wellness možností,“ doplnila výkonná riaditeľka ZCR VT.

Kompletnú ponuku, ale aj ďalšie informácie nájdete na webovej stránke www.tatry.sk. Navyše je stále možnosť využiť letné bonusy regionálnej karty Tatry Card, ako je napríklad bezplatná doprava v rámci Vysokých Tatier električkou a zubačkou, horské poistenie a ďalšie benefity, ktoré sú pre držiteľov karty k dispozícii až do 1.novembra.