Top udalosti

PIETNA SPOMIENKA NA OBETE HÔR

Festival zdravia, regenerácie a prírody

SHERPA RALLYE

PUTOVANIA ZA HISTÓRIOU

Yaro M. Kupčo – Vysoké Tatry

Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie v Starom Smokovci

Celoročná expozícia múzea zachytáva život, atmosféru a premeny Tatier zachytené objektívom fotoaparátu či kamery, ako aj pôsobenie ľudí, ktorí v oblasti filmu a fotografie  pôsobili už od roku 1870. Popri premenách Tatier expozícia ponúka aj pohľad na vývoj foto techniky od konca19. storočia.

Samostatná časť expozície je venovaná dielam osobností tatranskej kinematografie a fotografie pôsobiacich v Tatrách. Vďaka výpovediam blízkych, či vystaveným osobným exponátom návštevník bližšie spozná osobnosti, akými boli Karol Divald st., Juraj Weincziller či Milan Legutky.

Prístup – Do Starého Smokovca sa dostanete bez problémov aj autobusmi alebo Tatranskou elektrickou železnicou. Od železničnej stanice je múzeum vzdialené 270 metrov, od autobusovej stanice necelých 200 metrov a od pozemnej lanovej dráhy 300 metrov.

Poloha – Múzeum sa nachádza v centre Starého Smokovca, pri hlavnej ceste vo Vile Alica oproti Tatranskej informačnej kancelárii. V budove sa nachádza aj knižnica, kancelária horských vodcov a kancelária Združenia cestovného ruchu.

Otváracie hodiny a vstupné: TU

regiontatry zakopane  sacr_footer

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR