tatry card

POZOR! Regionálna karta TATRY CARD podporujúca cestovný ruch vo Vysokých Tatrách už deviaty rok bohužiaľ neodštartuje začiatok najbližšej zimnej sezóny 2020/2021Momentálne je možné letnú TATRY CARD využívať, vydávať a kúpiť do 30.11.2020. Po tomto dátume budú zastavené akékoľvek sprostredkovania kariet na dobu neurčitú. 

ČO JE TATRY CARD?

Regionálna karta TATRY Card je kľúčom k vašej bezstarostnej a výhodnej dovolenke v regióne Vysoké Tatry. Vďaka nej získate neobmedzené ekologické cestovanie električkou a zubačkou na tratiach Tatranských elektrických železníc, horské poistenie GENERALI, množstvo zliav na atrakcie, múzea, reštaurácie, wellnessy či obchody a vždy aktuálne informácie o podujatiach, akciách, výstrahách a novinkách vo Vysokých Tatrách.

KOĽKO STOJÍ TATRY CARD?

u ubytovateľaVysoké Tatry, Poprad, Štrba a Štrbské Pleso4 €
podhorie5 €
online8 €

Ekologické cestovanie

Horské poistenie

Aktuálne informácie

TATRY CARD platí v čase pobytu hosťa ako cestovný lístok vo všetkých vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) na tratiach Tatranských elektrických železníc – TEŽ (Štrba – Štrbské Pleso, Štrbské Pleso – Starý Smokovec – Poprad-Tatry, Starý Smokovec – Tatranská Lomnica) a na trati Poprad-Tatry – Studený Potok – Tatranská Lomnica. Cestujúci si TATRY CARD neoznačuje v označovačoch cestovných lístkov. Pri kontrole zamestnancami ZSSK sa okrem TATRY CARD preukáže platným občianskym preukazom, pasom alebo akýmkoľvek preukazom s aktuálnou fotografiou, menom, priezviskom a dátumom narodenia (deti 6 – 16 rokov).  

Mapka TEŽ

Chcete spoznávať krásu tatranských dolín a štítov a neviete, kde sa poistiť? Vďaka regionálnej karte si môžete užiť turistiku a prechádzky po značkovaných chodníkoch a zároveň ste krytí v prípade nutnosti zásahu horskej služby. GENERALI Poistenie záchrany v horách SR kryje náklady na prípadný zásah horskej služby.

Súčasťou TATRY CARD je variant poistného krytia Základ:  pešia turistika letná (horská, vychádzková) na značených chodníkoch

                                                                                                        Poistná suma: 16 500 € (poistenie nepokrýva liečebné náklady).

                                                                                                        Doba poistenia: počas platnosti TATRY CARD 

V prípade vzniku škodovej udalosti sa obráťte na kontaktné centrum Generali na tel. čísle:+421 2 38 11 11 17, kde vám poskytneme všetky potrebné údaje na jej vybavenie. Odkážte sa na rámcovú zmluvu č. 9059801323.

Informačný dokument o poistnom produkte   

Všeobecné poistné podmienky                                                                                       

Otvorte zoznam našich zľavových ponúk a vychutnajte si dovolenku vo Vysokých Tatrách ešte výhodnejšie. Môžete si vyberať zo širokej ponuky reštaurácií a kaviarní, wellnessov, atrakcií pre deti, adrenalínových športov, požičovní bicyklov, múzeí a galérií a mnoho ďalších. Všetky aktuálne zľavy nájdete na našom eshope alebo z druhej strany vašej digitálnej karty.

Zoznam zliav 

Nezabudnite informovať personál jednotlivých partnerov vopred, že ste držiteľom TATRY Card. Výška zľavy, zvýhodnená cena, benefit alebo služba zdarma je uvedená pri popise každého produktu a je počas sezóny fixná, zmena cien u jednotlivých poskytovateľov služieb je vyhradená. Ak nie je pri konkrétnom produkte alebo službe definované inak, platia zľavy počas celej letnej sezóny od 1.5. 2019 do 30. 11. 2019.

Ak si digitálnu kartu v mobile otočíte z druhej strany, nájdete tam množstvo užitočných informácii, ktoré využijete pri pobyte vo Vysokých Tatrách a ktoré máte počas vášho pobytu stále po ruke. Rovnako získate možnosť dostávať push hlásenia o aktualitách, výlukach, výstrahách či zaujímavých podujatiach, vďaka ktorým budete informovaný o dianí vo Vysokých Tatrách. Vďaka TATRY Card vám nič neujde!

KDE ZÍSKAŤ TATRY CARD?

Svoju osobnú regionálnu kartu si môžete zakúpiť len ak ste ubytovaní v našom zmluvnom ubytovacom zariadení. Zoznam ubytovateľov, ktorí vystavujú TATRY Card nájdete nižšie. Pokiaľ nie ste ubytovaní v jednom z ubytovacích zariadení, ktoré túto službu ponúka, nárok na Tatry Card sa na vás nevzťahuje a kartu nie je možné získať. Poplatok za aktiváciu karty je 4 € v zariadeniach na území regiónu Vysoké Tatry (mesto Vysoké Tatry, mesto Poprad a obec Štrba) a 5 € v podhorí Vysokých Tatier. TATRY Card je platná počas vášho pobytu,  pričom za poplatok 4 €/ 5 € je karta platná 3 noci (4 dni). Pokiaľ je Váš pobyt dlhší ako 3 noci (4 dni), zmluvné ubytovacie zariadenie Vám platnosť karty predĺži za rovnaký poplatok 4 €/ 5 €. 

NOVINKA JÚL 2020: Taktiež je možné si kartu zakúpiť mimo zmluvné ubytovanie za 8 € online. KÚPIŤ ONLINE TU

Zoznam ubytovacích zariadení, ktoré predávajú TATRY Card

AKO VYUŽÍVAŤ TATRY CARD NAPLNO?

Pri zakúpení TATRY Card dostanete od svojho ubytovateľa formulár, na ktorom je jedinečný QR kód s vašim menom a dátumom platnosti karty. QR kód si oskenujte do svojho mobilu podľa návodu nižšie a získajte tak ešte viac výhod. Ak si digitálnu kartu v mobile otočíte z druhej strany, nájdete tam množstvo užitočných informácii, ktoré využijete pri pobyte vo Vysokých Tatrách a ktoré máte počas vášho pobytu stále po ruke. Rovnako získate možnosť dostávať push hlásenia o aktualitách, výlukach, výstrahách či zaujímavých podujatiach, vďaka ktorým budete informovaný o dianí vo Vysokých Tatrách. 

Ak nevlastníte smartfón, môžete využívať papierovú verziu karty s QR kódom, ktorá slúži ako náhrada digitálnej TATRY Card.  Počas vášho pobytu vo Vysokých Tatrách je potrebné nosiť kartu neustále pri sebe. 

Ako stiahnuť TATRY Card do mobilu?

Android

Pre Android smartfóny je potrebné si najprv nainštalovať aplikáciu Yourwallet.

Apple

Aplikácia Wallet je súčasťou všetkých Apple zariadení.

TATRY Card funguje aj vďaka podpore:

Produkt TATRY Card prevádzkuje: 

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry

Starý Smokovec 36

06201 Vysoké Tatry

e-mail: tatry@tatry.sk