ČO JE TATRY CARD?

Regionálna karta TATRY Card je kľúčom k vašej bezstarostnej a výhodnej dovolenke v regióne Vysoké Tatry. Vďaka nej získate neobmedzené ekologické cestovanie električkou a zubačkou na tratiach Tatranských elektrických železníc, horské poistenie GENERALI, množstvo zliav na atrakcie, múzea, reštaurácie, wellnessy či obchody a vždy aktuálne informácie o podujatiach, akciách, výstrahách a novinkách vo Vysokých Tatrách.

Ekologické cestovanie

Horské poistenie

Aktuálne informácie

V hlavnej sezóne od 26.12.2019 do 15.03.2020 pokračuje denná prevádzka skibusov v stredisku Štrbské Pleso a do strediska Tatranská Lomnica a Starý Smokovec. Po skončení hlavnej sezóny bude opäť prevádzka skibusu v stredisku Štrbské Pleso cez víkendy a počas veľkonočných sviatkov.

V prípade školských skupín môžete kontaktovať zmluvného dopravcu OOCR p.Haščáka na tel.: 0910 448 970.

SKI & AQUA BUS: linky

Štrbské Pleso: centrálne parkovisko – parkovisko LD Heios –  lyžiarske stredisko

Štrbské Pleso: Penzión Pleso – zastávka na penziónom Litvor – Ubytovňa SHB – Hotel Patria**** – lyžiarske stredisko

Tatranská Lomnica (10.2.2020-23.2.2020): Lyžiarske stredisko – penzión Betrice – vila ZEA – Kremenec – Ubytovňa 1.máj – Futbalové ihrisko – Autobusová stanica

Pokyny pre cestujúcich:

  1. SKI & AQUA BUS je k dispozícii s platnou regionálnou kartou TATRY Card, ktorú vydávajú zmluvné ubytovacie zariadenia v Regióne Vysoké Tatry a platným skipasom. Preukážte sa vodičovi kartou TATRY Card alebo skipasom pri nástupe do autobusu. Zoznam ubytovacích zariadení nájdete v sekcii TATRY Card – Ubytovanie s TATRY Card (výnimkou je kyvadlová doprava v stredisku Štrbské Pleso a v stredisku Tatranská Lomnica).
  2. Grafikony SKI & AQUA BUS sú k dispozícii na plagátoch v ubytovacích zariadeniach, lyžiarskych strediskách, informačných centrách regiónu (Poprad, Starý Smokovec, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica), na zastávkach jednotlivých liniek a www.vt.sk
  3. V prípade nepriaznivého počasia, kedy nepremávajú lanovky v lyžiarskych strediskách je premávka skibusov v danom termíne obmedzená alebo zrušená. Aktuálne informácie o prevádzke získate u svojho ubytovateľa, v informačných centrách, na www.vt.sk  a v rannom Newslettri.
  4. Prevádzkovateľ  SKI & AQUA BUS  si vyhradzuje právo zmeny v grafikonoch v dôsledku nepriaznivého počasia, poruchy vozidiel alebo iných nepredvídaných situácií. Informujte sa u svojho ubytovateľaalebo v informačných centrách o prípadných zmenách prevádzky.
  5. Žiadame týmto cestujúcich o vzájomnú ohľaduplnosť pri nastupovaní a vystupovaní z autobusov. Prednosť do autobusu majú cestujúci s lyžiarskym výstrojom.
  6. Infolinka pre SKI & AQUA BUS je k dispozícii v  termíne od 26.12.2019 do 15.03.2020 iba v čase prevádzky autobusov od 9:00 – 16:00 hod.:
  • Štrbské Pleso +421 905 486 557
  • Tatranská Lomnica +421 919 167 520

TATRY CARD platí v čase pobytu hosťa ako cestovný lístok vo všetkých vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) na tratiach Tatranských elektrických železníc – TEŽ (Štrba – Štrbské Pleso, Štrbské Pleso – Starý Smokovec – Poprad-Tatry, Starý Smokovec – Tatranská Lomnica) a na trati Poprad-Tatry – Studený Potok – Tatranská Lomnica. Cestujúci si TATRY CARD neoznačuje v označovačoch cestovných lístkov. Pri kontrole zamestnancami ZSSK sa okrem TATRY CARD preukáže platným občianskym preukazom, pasom alebo akýmkoľvek preukazom s aktuálnou fotografiou, menom, priezviskom a dátumom narodenia (deti 6 – 16 rokov).  

Mapka TEŽ

Cestovné poriadky platné od 15.12.2019:

Poprad-Tatry-Starý Smokovec-Štrbské Pleso a späť

Starý Smokovec-Tatranská Lomnica a späť

Poprad-Tatry-Tatranská Lomnica a späť

Štrba-Štrbské Pleso

Chcete spoznávať krásu tatranských dolín a štítov a neviete, kde sa poistiť? Vďaka regionálnej karte si môžete užiť turistiku a prechádzky po značkovaných chodníkoch a zároveň ste krytí v prípade nutnosti zásahu horskej služby. GENERALI Poistenie záchrany v horách SR kryje náklady na prípadný zásah horskej služby.

Súčasťou TATRY CARD je variant poistného krytia Základ:  pešia turistika letná (horská, vychádzková) na značených chodníkoch

                                                                                                        Poistná suma: 16 500 € (poistenie nepokrýva liečebné náklady).

                                                                                                        Doba poistenia: počas platnosti TATRY CARD 

Informačný dokument o poistnom produkte   

Všeobecné poistné podmienky                                                                                       

Otvorte zoznam našich zľavových ponúk a vychutnajte si dovolenku vo Vysokých Tatrách ešte výhodnejšie. Môžete si vyberať zo širokej ponuky reštaurácií a kaviarní, wellnessov, atrakcií pre deti, adrenalínových športov, požičovní bicyklov, múzeí a galérií a mnoho ďalších. Všetky aktuálne zľavy nájdete na našom eshope alebo z druhej strany vašej digitálnej karty.

Zoznam zliav 

Nezabudnite informovať personál jednotlivých partnerov vopred, že ste držiteľom TATRY Card. Výška zľavy, zvýhodnená cena, benefit alebo služba zdarma je uvedená pri popise každého produktu a je počas sezóny fixná, zmena cien u jednotlivých poskytovateľov služieb je vyhradená. Ak nie je pri konkrétnom produkte alebo službe definované inak, platia zľavy počas celej letnej sezóny od 1.5. 2019 do 30. 11. 2019.

Ak si digitálnu kartu v mobile otočíte z druhej strany, nájdete tam množstvo užitočných informácii, ktoré využijete pri pobyte vo Vysokých Tatrách a ktoré máte počas vášho pobytu stále po ruke. Rovnako získate možnosť dostávať push hlásenia o aktualitách, výlukach, výstrahách či zaujímavých podujatiach, vďaka ktorým budete informovaný o dianí vo Vysokých Tatrách. Vďaka TATRY Card vám nič neujde!

KDE ZÍSKAŤ TATRY CARD?

Svoju osobnú regionálnu kartu si môžete zakúpiť len ak ste ubytovaní v našom zmluvnom ubytovacom zariadení. Zoznam ubytovateľov, ktorí vystavujú TATRY Card nájdete nižšie. Pokiaľ nie ste ubytovaní v jednom z ubytovacích zariadení, ktoré túto službu ponúka, nárok na Tatry Card sa na vás nevzťahuje a kartu nie je možné získať. Poplatok za aktiváciu karty je 4 € v zariadeniach na území regiónu Vysoké Tatry (mesto Vysoké Tatry, mesto Poprad a obec Štrba) a 5 € v podhorí Vysokých Tatier. TATRY Card je platná počas vášho pobytu,  pričom za poplatok 4 €/ 5 € je karta platná 3 noci (4 dni). Pokiaľ je Váš pobyt dlhší ako 3 noci (4 dni), zmluvné ubytovacie zariadenie Vám platnosť karty predĺži za rovnaký poplatok 4 €/ 5 €. 

Zoznam ubytovacích zariadení, ktoré predávajú TATRY Card

AKO VYUŽÍVAŤ TATRY CARD NAPLNO?

Pri zakúpení TATRY Card dostanete od svojho ubytovateľa formulár, na ktorom je jedinečný QR kód s vašim menom a dátumom platnosti karty. QR kód si oskenujte do svojho mobilu podľa návodu nižšie a získajte tak ešte viac výhod. Ak si digitálnu kartu v mobile otočíte z druhej strany, nájdete tam množstvo užitočných informácii, ktoré využijete pri pobyte vo Vysokých Tatrách a ktoré máte počas vášho pobytu stále po ruke. Rovnako získate možnosť dostávať push hlásenia o aktualitách, výlukach, výstrahách či zaujímavých podujatiach, vďaka ktorým budete informovaný o dianí vo Vysokých Tatrách. 

Ak nevlastníte smartfón, môžete využívať papierovú verziu karty s QR kódom, ktorá slúži ako náhrada digitálnej TATRY Card.  Počas vášho pobytu vo Vysokých Tatrách je potrebné nosiť kartu neustále pri sebe. 

Ako stiahnuť TATRY Card do mobilu?

Android

Pre Android smartfóny je potrebné si najprv nainštalovať aplikáciu Yourwallet.

Apple

Aplikácia Wallet je súčasťou všetkých Apple zariadení.

TATRY Card funguje aj vďaka podpore:

Produkt TATRY Card prevádzkuje: 

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry

Starý Smokovec 36

06201 Vysoké Tatry

e-mail: tatry@tatry.sk