Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Tatranské rozprávkové putovanie potešilo opäť väčší počet rodín

rozpravkove putovanie 2021
  • 09.11.2021

Dlhotrvajúci projekt pre všetky dobrodružné deti nechýbal vo Vysokých Tatrách ani túto letnú sezónu. Obľúbený a vynovený DENNÍK DOBRODRUHA od 1.6.2021 do 31.10.2021 previedol zaujímavými miestami niekoľko stoviek rodín, ktoré tak spoznali i menej známe zákutia Regiónu Vysoké Tatry od Štrbského Plesa cez Starý Smokovec až po Poprad.

Deň detí 2021 bol perfektným dňom pre odštartovanie ďalšej série Tatranského rozprávkového putovania vo Vysokých Tatrách. Skoro 3000 kusov aktualizovaného a vynoveného DENNÍKA DOBRODRUHA bolo na pultoch Tatranských informačných kanceláriách v Starom Smokovci, v Tatranskej Lomnici a v Infocentre na Štrbskom Plese vyložený až do konca októbra. Zároveň i prevádzky, ktoré darovali skvelé ceny do súťaže, mohli denníky bezplatne rozdávať svojim hosťom priamo vo svojej galérií, reštaurácií či hotelovej izbe. Farebný denník s rozprávkovými postavičkami sa tak šíril celým Slovenskom i Českom rýchlym spôsobom počas celého leta.

Detičky tak spoločne s rodičmi mali dosť času na spoznávanie regiónu, odhaľovanie skrytých indícií priamo v teréne a objavovanie nových miest ako napríklad lesné jazierko vo Vyšných Hágoch, tiché prostredie Novej Polianky, pamätník v Tatranských Zruboch, prameň v Tatranských Matliaroch či kostoly v Tatranskej Kotline. Okrem toho však nemohli chýbať ani tradičné turistické centrá Štrbské Pleso, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica alebo Poprad. Denník však deťom, tak ako minulý rok, poskytol i vyplnenie voľného času. Každá strana v sebe skrývala i rozprávku, hlavolam, tajničku a erb na vymaľovanie. Žiadne dieťa sa teda s DENNÍKOM DOBRODRUHA nenudilo.

Ruka v ruke s Tatranským rozprávkovým putovaním vždy prebieha i súťaž. Tento rok stačilo v priloženej mape splniť aspoň 10 úloh a využiť sa dal i jeden žolík. Dieťa potom v informačných kanceláriách obdržalo CERTIFIKÁT DOBRODRUHA aj so žrebovacím lístkom, ktorých bolo odovzdaných až 213 kusov – skoro o polovicu viac, ako v roku 2020. V pondelok, 8.11.2021, bolo nakoniec vyžrebovaných 25 šťastlivcov, z ktorých už mnohí svoje úžasné ceny i obdržali. Zoznam výhercov nájdete na stránke www.tatry.sk/rozpravkove-putovanie.sk.

Tatranské rozprávkové putovanie má vždy veľmi dobrý ohlas a v čoraz väčšej miere sa dostáva do povedomia širokej verejnosti. Je to projekt, ktorý naozaj vtiahne do rozprávkových Tatier a Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry, ako jeho tvorca, sa teší stále častejším pozitívnym recenziám, komentárom a šťastným fotkám.

Lomnička, Smrečinka a Ochranko sa na Vás tešia opäť o rok.


Projekt realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky a Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

Text: ZCR VT