Top udalosti

Putovanie za históriou tatranských osád

Medzinárodný festival horských filmov

Kaviareň a čajovňa u Vlka september

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

cvicenie cely rok tatry

Múzeum kinematografie a fotografie september 2022

Tatranská šelma ULTRA spoznala v búrkovom počasí svojich víťazov

  • 22.08.2022

Starý Smokovec, 22.08. 2022

Unikátne preteky v horskom behu a jediné svojho druhu vo Vysokých Tatrách sa konali aj tento rok. Trať traverzuje celé Vysoké a Belianske Tatry, v najvyšších miestach je výška cez 2000 mnm. Vedú tadiaľ krásne lesné chodníky ale väčšinou je tam len drsná tatranská žula.

Počasie bolo mimoriadne teplé a búrkové. Štartovalo sa hromadne pri bývalej Važeckej chate na Troch Studničkách a pretekári odtiaľ pokračovali po tatranskej magistrále až do Ždiaru ku Hotelu Magura. Na Sliezskom dome a na Hrebienku ich čakal priebežný „stop limit“.

Teplota už v skorých ranných hodinách ukazovala 17°C a predpoveď tiež nevyzerala najpodarenejšie. Na trať sa vydalo celkom 202 pretekárov no do zdarného konca do Ždiaru ich nakoniec dorazilo iba 13. Ostatní boli stiahnutí z trate postupne na Chate pri Zelenom plese, Skalnatom plese, Hrebienku, Sliezskom dome a Štrbskom plese. Z dôvodu viacerých búrok v okolí boli preteky približne okolo 12:40 hod. zastavené. Cez časový limit na Sliezskom Dome neprešlo cca 60 ľudí a cez Hrebienok ďalších 30.

Najrýchlejší bol držiteľ traťového rekordu Tomáš Maceček v čase 5:44, za ním spolu dorazili Michal Weiss a Gabriel Kňaze v čase 6:06. Medzi ženami vyhrala (tesne za rekordom) Peťa Ševčíková (6:33h), celkovo 5. v poradí.

Výsledkovú tabuľku pretekárov, ktorý do cieľa dorazili nájdete nižšie a celkovú tabuľku nájdete tu: https://www.tatranskaselma.com/vysledky/

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Na stránke oficiálnej stránke Tatranskej šelmy budú pomaly pribúdať aj fotografie. Prvé si môžete prehliadnuť tu: https://www.tatranskaselma.com/ultra-2022/

Galéria:

Zdroj: FB Tatranská šelma