Top udalosti

Vianočné rozprávky pre deti

Online Mikuláš

online podujatie mikulas poprad tatry

Mikuláš na Sliezskom dome

mikulas punc sliezsky dom podujatie

Tatranský ľadový dóm

tatransky ladovy dom tatry hrebienok

Výstava sane a sánkári ha historických fotografiách

Svetový pohár v Jasnej bude v marci 2021

  • 08.03.2020

Liptovský Mikuláš, 6.marec 2020

Najväčšie slovenské zimné stredisko Jasná v Nízkych Tatrách opäť privíta  svetovú ženskú elitu v zjazdovom lyžovaní. Preteky Svetového pohára v slalome a obrovskom slalome sa uskutočnia 6.-7.marca 2021. Informovala o tom Medzinárodná lyžiarska asociácia (FIS), ktorá tak zmenila termín z pôvodne avizovaného dátumu 16.-17.január 2021.

 Medzinárodná lyžiarska asociácia oznámila novinku symbolicky dnes – 6.marca 2020 – presne 4 roky po Svetovom pohári 2016 a rok pred plánovaným podujatím SP 2021. Dôvodom zmeny je podľa informácií, ktoré boli zaslané Slovenskej lyžiarskej asociácii (SLA) ako aj organizátorovi podujatia spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) – úspešná integrácia termínov súťaží v Ázii a iné okolnosti. SLA a TMR avizovanú zmenu bez výhrad akceptovali. “Sme veľmi radi, že stredisko Jasná po úspešnom zorganizovaní SP v roku 2016 opätovne dostalo dôveru od FIS a SLA na organizáciu pretekov najvyššej svetovej úrovne. Po 5 rokoch tak bude mať Jasná opäť šancu hostiť najlepšie slalomárky sveta na čele s Petrou Vlhovou. Veríme, že pretekárkam i fanúšikom pripravíme v stredisku čo najlepšie podmienky a do povedomia svetovej lyžiarskej verejnosti sa zapíšeme nielen špičkovou organizáciou podujatia, ale aj viacerými výnimočnými aktivitami, ktoré pripravujeme, “ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej.

V rámci SP 2021 v Jasnej sa uskutočnia opäť technické disciplíny – slalom a obrovský slalom. Pôjde o rovnakú kombináciu disciplín ako v marci 2016, kedy Jasná po dlhšej časovej prestávke hostila ženskú elitu naposledy.

 

Tatry mountain resorts a.s.

Demänovská Dolina 72

031 01 Liptovský Mikuláš 1, Slovensko

regiontatry zakopane  sacr_footer

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR