Top udalosti

PSOTKOV MEMORIÁL

CVIČENIA PRE ZDRAVIE

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Múzeum kinematografie a fotografie

Putovanie za históriou

Športový festival prilákal viac ako 500 detí

Tatry
  • 17.10.2023

POPRAD (SFZ), 16.10.2023

V meste pod Tatrami si v uplynulých dňoch rozložila tréningový stan reprezentácia do 21 rokov, ktorá si v utorok o 15.00 h v Národnom tréningovom centre zmeria sily s hráčmi MFK Dukla Banská Bystrica. Dnes (v pondelok) sa konal na pôde ŠK Zemedar Poprad – Stráže a aj za prítomnosti sokolíkov Športový festival. Doobeda sa na ňom zúčastnilo približne štyristo detí z desiatich miestnych materských škôl a poobede si zašportovali členovia futbalovej rodiny klubu z mestskej časti Stráže spoločne so sokolíkmi.

Deti si doobeda užili prítomnosť maskota Gólika, s ktorým si zahrali futbal, vytvorili vláčik okolo celého ihriska, fotili sa s ním. Najmenší fanúšikovia najrozšírenejšej svetovej hry si domov odniesli podpiskarty slovenských súčasných a aj bývalých reprezentantov, sladkú odmenu, diplom za účasť a aj trofej.

Škôlkari nazbierali a zároveň minuli energiu na desiatich stanovištiach, kde boli pre nich pripravené rôzne pohybové aktivity – presnosť streľby, dve miniihriská s mantinelmi, nohejbal, súťaž o najtvrdšiu strelu, pilovanie techniky a kľučiek či volejbal. „Bola to úžasná akcia, bolo to tu perfektné,“ tešili sa pani učiteľky a na tvárach ich detí nechýbali široké úsmevy. Všade sa rozliehal smiech.

Poobede patril areál klubu ŠK Zemedar Poprad – Stráže už jeho hráčom, hráčkam, rodičom, trénerom, funkcionárom a štyrom reprezentantom slovenskej dvadsaťjednotky – Adriánovi Kaprálikov, Ľubomírovi Belkovi, Ninovi Marcellimu a rodákovi z Popradu Tomášovi Rigovi. Futbalisti porozprávali svoje príbehy o futbalových začiatkoch, aby sa nimi mohli inšpirovať samotní žiaci a dorastenci klubu.
„Okamžite, keď sme sa dozvedeli, že reprezentanti do 21 rokov prídu do Popradu, oslovil som trénera Jara Kentoša, s ktorým sa dlhšie poznám, s návrhom stretnutia hráčov repre a mládeže nášho klubu. Som rád, že privítal túto myšlienku a následne ju schválil aj technický riaditeľ SFZ. Cieľ tejto akcie? Ten je jasný – spájať ľudí, motivovať k športu. Sme radi, že vyšlo počasie a bola početná účasť,“ povedal manažér mládeže ŠK Zemedar Poprad – Stráže Martin Pohlod.

Zdroj: Futbal SFZ