Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Prvý beh na boso pod Tatrami

25. augusta 2024 (Ne) 10:00 - 00:00
Golfové ihrisko Black Stork

Prvý beh na boso pod Tatrami, inšpiráciu našli v Prahe

Poprad, 25.6.2024 – Vo Veľkej Lomnici sa v auguste uskutoční prvý beh na boso pod Tatrami. Pôjde o unikátne podujatie pre celú rodinu, ktoré sa bude konať na golfovom ihrisku Black Stork. Deti do 12 rokov majú štartovné zdarma, dospelí vo výške 3€ alebo 10€ v predpredaji. Organizátori čerpali inšpiráciu z úspešných ročníkov v Prahe.

Prvý beh na boso pod Tatrami sa bude konať 25. augusta 2024 na golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici. Podujatie je vhodné pre športových nadšencov a rodiny s deťmi. Deti do 12 rokov majú štartovné zdarma. Bežecké preteky bez topánok ponúkajú unikátny zážitok na čistom, pokosenom, luxusnom golfovom trávniku, čo z neho robí ideálne a bezpečné miesto na tento druh aktivity. Organizátori sa inšpirovali pražským podujatím, ktoré tento rok oslávilo svoj 15. ročník.

Trasa povedie vykoseným trávnikom golfového ihriska (časť C – Vardon, kde sa hrá aj footgolf), a vďaka menším kopcom má trať krosový charakter. Bežci prejdú okolo drevených domčekov, cez most na odkrytý priestor s neopísateľne krásnymi výhľadmi na Tatry. Niektoré časti trasy budú prekryté kobercom pre pohodlie účastníkov.

Vítaní sú úplne všetci – od malých detí až po dospelých. Pre deti s rodičmi je pripravená skrátená dĺžka trasy (250 metrov alebo 1 km). Kto odmieta beh bez topánok, môže si trasu zabehnúť aj v bežeckej obuvi, avšak do vyhodnotenia nebude zaradený. „Návštevníci môžu očakávať príjemnú atmosféru a návštevníkov potešia aj stánky partnerov podujatia, kde sa budú môcť občerstviť alebo vyskúšať rôzne aktivity. Podujatie organizujeme pod záštitou obce Veľká Lomnica a súčasťou bude aj dobročinná tombola, z ktorej celý výťažok bude venovaný na terapie pre zdravotne znevýhodneného Jakubka z Kežmarku“, uviedla Barbora Ogurčáková z organizačného tímu.

Beh na boso je zdravou alternatívou ku klasickému behu v topánkach. Mení techniku behu a zvyšuje citlivosť a pevnosť chodidla. Na rozdiel od bežných moderných bežeckých topánok, ktoré fungujú ako pružiny a môžu zvyšovať riziko zranenia, barefootový beh znižuje zaťaženie pohybového aparátu a chrbtice. Vďaka generálnemu partnerovi Be Lenka a hlavnému partnerovi podujatia, Všeobecnej zdravotnej poisťovni, bude podujatie obohatené o aktivity pre deti aj dospelých.

Príďte si to vyskúšať a vychutnať si deň plný zábavy a zdravého pohybu na čerstvom vzduchu s neopakovateľnými výhľadmi na Tatry. Registrácia: https://my.raceresult.com/294186/registration

Mapa

Plagát

Najbližie podujatia

16.

júl 2024 (Ut) - 16.júl 2024 (Ut) Kúpele Nový Smokovec

Letné koncerty Tatranského kultúrneho leta – THE PAPER JACK

15.

júl 2024 (Po) - 16.júl 2024 (Ut) Ihrisko pri ZŠ Tatranská Lomnica

TATRY AKO LIEK – Športové hry – BEDMINTON a PETANG

16.

júl 2024 (Ut) - 16.júl 2024 (Ut) Mestský park Tatranská Lomnica

Tatry ako liek – NORDIC WALKING s Mirkou Juhásovou

16.

júl 2024 (Ut) - 16.júl 2024 (Ut) Podtatranské múzeum

Vernisáž výstavy Umenie vo svete numizmatiky

17.

júl 2024 (St) - 17.júl 2024 (St) Hrebienok Resort

Letné koncerty Tatranského kultúrneho leta – GO GO BAND

Rezervujte si ubytovanie