Top udalosti

ŠTRBSKÉ BEŽKY

Plesová veselica tatranských osád

TATRANSKÝ ĽADOVÝ DÓM

Kaviareň a čajovňa u Vlka január

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

Príďte načerpať energiu do Tatier

  • 04.11.2020

Tatranská Lomnica, 4. novembra 2020

Vysoké Tatry už pomaličky otvárajú svoju náruč, aby privítali po nútenej prestávke svojich prvých návštevníkov. Podľa predpovede počasia nás má cez víkend  zohrievať slniečko a my sa ním môžeme nechať pohladiť a nadýchať sa čerstvého tatranského vzduchu. Poznáte lepší liek ?  

Toto všetko si však môžeme užiť, len ak budeme naďalej  zodpovední, budeme sa riadiť prísnymi nariadeniami ÚVZ SR a v obci a v uzavretých priestoroch budeme dodržiavať  zásadu ROR – rúško, odstup, ruky. A samozrejme potrebujeme negatívny test na COVID19.

ČO VŠETKO BUDE TENTO VÍKEND OTVORENÉ?

Lanovky

Veľkým lákadlom pre návštevníkov bude  7. a 8.11. otvorená kabínová lanovka z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso a Lomnický štít. Sedačková lanovka  na Štrbskom Plese aj pozemná lanovka na Hrebienok ostáva zatvorená. Náhradná doprava elektrobusom na Hrebienok je zrušená.

Turistika v Tatrách

I keď od 1.11. platí sezónna uzávera,  všetky chodníky ku chatám sú stále otvorené, okrem Chaty pod Rysmi.Na chatách si môžete cez okienko kúpiť občerstvenie a zjesť si ho na terase. Výnimkou je Chata Plesnivec, ktorá bude tento víkend ešte zatvorená. Nezabudnite, že vo vyšších polohách sa  nachádzajú zvyšky snehu, prispôsobte tomu svoju výstroj.

Atrakcie

Svoje brány pre verejnosť otvorila napr. Galéria Dobrá hračka v Tatranskej Lomnici, či Tricklandia v Starom Smokovci. Ak sa rozhodnete navštíviť Pedal planet, nezabudnite sa vopred objednať.

Reštaurácie

Nemusíte sa báť, že v Tatrách zostanete hladní. Vo viacerých reštauráciách sa môžete najesť na terasách a čo je pri krásnom slnečnom počasí príjemnejšie ?

V Starom Smokovci je to napríklad Kaviareň a čajovňa U Vlka, Soul Restaurant, Dobré časy, IBA.TU Bistro, Koliba  Kamzík, či Vila Olívia. V Tatranskej Polianke v Poliankove si môžete dať výbornú kávičku napríklad aj s vlastným portrétom. V Tatranskej Lomnici sa môžete zastaviť v Reštaurácii Lomnička, v Hoteli Kukučka, v Olívia restaurant, či si dať doviezť jedlo z Hotela Lomnica,  z Hotela International, či z Penziónu Lomnický. Ak pôjdete na prechádzku do Starej Lesnej, tu sa na terase dobre najete napríklad v Kontakt Wellness hoteli. Na Štrbskom Plese nájdete terasu napríklad vo Wellness hoteli Borovica alebo v Hoteli Patria.

Tam nájdete cez víkend otvorenú aj informačnú kanceláriu. Ešte stále váhate? Nemusíte, aj v tejto ťažkej dobe si u nás môžete užiť pobyt , síce s obmedzeniami ale s krásnymi zážitkami a aj plným bruškom :-) Ak sa potrebujete dať otestovať, odberné miesta máte k dispozícii aj v Meste Vysoké Tatry i v okrese Poprad.