Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Parkoviská Vysokých Tatier

smokovec tatra parkovisko tatry
  • 15.07.2020

Parkovanie vo Vysokých Tatrách môže byť častokrát náročné, nehovoriac o hlavnej sezóne. Okrem odporúčania, využívať prednostne tatranské električky či autobusy, Vám prinášame jednoduché prehľady parkovísk na území mesta Vysoké Tatry.

Parkoviská v správe VPS Vysoké Tatry fungujú za poplatok od 6:00-18:00 celodenne. Je možné platiť prostredíctvom automatov, v hotovosti alebo kartou. Obsluha parkoviska slúži na organizáciu a pomoc pri kúpe parkovacieho lístka – nezodpovedá za vzniknuté straty či škody. Pri príchode na parkovisko je potrebné si prevziať doklad o zaplatení. Pokiaľ nie je parkovacia služba prítomná na parkovisku, parkovné je možné uhradiť i prostredníctvom mobilnej aplikácie ClickPark.

STARÝ SMOKOVEC VPS:

Parkovisko AUTOBUSKA – auto, motocykel, autobus, nákladné auto

Parkovisko TATRA – auto, motocykel

Parkovisko KOLIBA – auto, motocykel

Parkovisko IHRISKO – auto, motocykel, autobus, nákladné auto.

TATRANSKÁ LOMNICA VPS:

Parkovisko SLALOM – auto, motocykle

Parkovisko HOTELKA/AUTOBUSOVÁ STANICA – auto, motocykle, autobus, nákladné auto

Parkovisko URÁN – auto, motocykle

Parkovisko MÚZEUM – auto, motocykle

Parkovisko POD LANOVKOU – auto, motocykle, autobus, nákladné auto

POPRADSKÉ PLESO VPS:

Parkovisko POD POPRADSKÝM PLESOM – auto, motocykle, autobus, nákladné auto (BEZ AUTOMATU)

INÉ PARKOVISKÁ

V Starom Smokovci, okrem mestských parkovísk, nájdeme ešte niekoľko iných, z toho i jedno KAMERAMI STRÁŽENÉ v parkovacej garáži Hrebinok Resort I. Pri budove Hrebienok resort II. sa nachádza zas klasické parkovisko kde môžete parkovať na 40 minút zadarmo a každá ďalšia začatá hodina stojí 2€, maximálne však 10€ za deň. Jednou z variánt je aj parkovisko nad GRANDHOTELOM, ktoré sa v prípade naplenia kapacity rozširuje i o parkovanie pri AMFITEÁTRI.

V prípade preplnenia parkovísk v Starom Smokovci odporúčame parkoviská v Novom Smokovci: V BRÁNE, ZA KOSTOLOM či v Hornom Smokovci vedľa INTERSPORT GALFY.

Jedno veľkoplošné kaskádové parkovisko ZADARMO nájdete v Tatranskej Lomnici pod lanovkami.

Ak sa vyberiete na Zelené pleso a parkovisko na BIELEJ VODE je plné, určite skúste ešte parkovisko DVOR POD PLESAMI.  V rámci parkovania v Tatranskej Kotline uprednostňujeme parkovisko pri Belianskej jaskyni a pri autobusovej zastávne ČARDA.

Cestou na Sliezsky dom zaparkujete i v Tatrankej Polianke pri rampe na platenom parkovisku.

Iné parkovacie plochy je potrebné si riadne overiť a dodržiavať zvyslé i vodorovné dopravné značenie – NERISKUJTE POKUTU!

Zoznam parkovísk nájdete TU!