Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Orlen Nation Cup U23 – cyklo

26. mája 2023 (Pi)
Parkovisko pri SHB

Ncupové preteky Orlen Nation GP budú tento rok písať históriu od 24.-28. mája. Ich štartovná listina sľubuje zaujímavé pretekanie medzi najlepšími cyklistami 25 národných výberov. Svoju účasť potvrdili Taliani, Francúzi, Dáni, Nóri, Švajčiari, Američania, Holanďania, Španielska, Belgicka, Poľska, Slovisnka, Veľkej Británie, Litvy a ďalších krajín. Chýbať samozrejme nebude ani slovenská zostava, ktorá sa predstaví v zložení Ladislav Frolek, Jakub Galovič, Adam Gros, Samuel Kováč a Filip Lohinský. V predchádzajúcich rokoch sa na nich dokázali zviditeľniť Andrej Liška i Adam Foltán.

Kým v minulosti bola trať situovaná iba v Poľsku, tento rok sa organizačný tím pod taktovkou Czeslawa Langa rozhodol preteky rozšíriť do viacerých krajín. Prvé dve etapy pôjdu cez Maďarsko, tretia prechádza Slovenskom Slovensku a na Poľsko zostávajú posledné dva dni.

„Keď sa pozrieme na výsledky prvých štyroch ročníkov, teší nás, že väčšina z týchto mladých jazdcov je teraz súčasťou tímu UCI World Tour a dokonca sa predstavili na najvyššej úrovni medzinárodnej cyklistiky. Ako organizátori sme hrdí na to, že môžeme podporovať túto kategóriu do 23 rokov a dať jazdcom a národným tímom príležitosť urobiť posledný krok pred stúpaním do vrcholnej cyklistiky,“ uviedol k aktuálnemu ročníku Czeslaw Lank, generálny riaditeľ Orlen Nation GP, ktorý zároveň velí i organizátorskému tímu pretekov Okolo Poľska.

Viacerí jazdci, ktorí sa predstavia i na tomto podujatí, už majú podpísané zmluvy s najväčšími tímami sveta, mnohí práve na Nation Cupoch bojujú o miestenku do vrcholovej cyklistiky.

Slovenská etapa začína o 11 hodine v Levoči a na 124 kilometroch prevedie cyklistov cez Kurimany, Smižany, Spišský Štvrtok, Hrabušice, Betlanovce, Hranovnicu, Spišské Bystré, Kravany, Šuňavu, Lučivnú. Pred príchodom do cieľa na Štrbské Pleso cyklistov čaká ešte okruh smerom na Važec, Štrbu znova cez Šuňavu, Lučivnú až do cieľa. Predpokladaný príchod do cieľa je o 14 hodine. Program spojený s predstavovaním cyklistov, ukážkami ich prípravy na etapu a podpisovaním začína v Levoči na Hlavnom námestí už od 9 hodiny ráno. Program pre fanúšikov a rôzne sprievodné aktivity pre deti sú pripravené od 12 hodiny i v cieli na Štrbskom Plese.

Nenechajte si ujsť stretnutia s budúcimi víťazmi najväčších cyklistických podujatí a príďte na štart, do cieľa, alebo kdekoľvek ku trati tohtoročného Orlen Nation Grand Prix.

Mapa

Plagát

Najbližie podujatia

16.

jún 2024 (Ne) - 16.jún 2024 (Ne) Tatranská galéria

Nová hudba v Tatranskej galérii v podaní sláčikového kvarteta Spectrum Quartett

16.

jún 2024 (Ne) - 16.jún 2024 (Ne) Starý Smokovec - Tatranská informačná kancelária

PUTOVANIE ZA HISTÓRIOU REGIÓNU VYSOKÉ TATRY – STARÝ SMOKOVEC

15.

jún 2024 (So) - 16.jún 2024 (Ne) Thermal park Vrbov

Letný program – Cesta okolo sveta

15.

jún 2024 (So) - 16.jún 2024 (Ne) Vysoké Tatry

Letné jazdy historických električiek 2024 – TROJČA

15.

jún 2024 (So) - 16.jún 2024 (Ne) Areál evanjelického kostola, Nová Lesná

Malý Novolesniansky trh

Rezervujte si ubytovanie