Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Nechajte sa zlákať na lyžovačku na najvyššie položenej zjazdovke v Lomnickom sedle!

  • 27.01.2022

Vysoké Tatry/Tatranská Lomnica, 27.1.2022

Najvyššie položená zjazdovka na Slovensku privíta prvých lyžiarov už cez víkend. Najstrmšia zjazdovka v Tatrách je výnimočná nielen unikátnymi výhľadmi ale aj tým, že jej prevádzka je odkázaná výlučne na prírodný sneh.

Vo Vysokých Tatrách sa pripravujú na deň D po týždňoch príprav. Sedlo sme začali upravovať prakticky hneď, ako nám to podmienky umožnili. Dôležité bolo utlačiť sneh na zjazdovke tak, aby ho nerozfúkal vietor. Postupne ako pripadali ďalšie centimetre sme zjazdovku dolaďovali a dnes už vieme, že v sobotu 29. januára bude pripravená pre lyžiarov,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. Na zjazdovke v Lomnickom sedle (2190 m.n.m) je v priemere viac ako meter snehu. Lyžiar na tejto čiernej zjazdovke dlhej 1240 m prekonáva prevýšenie 490 m a priemerný sklon je takmer 47%. Aj preto je určená v prvom rade pre dobrých lyžiarov.

Lyžiarska trať z Lomnického sedla na Skalnaté Pleso a odtiaľ ďalej po červených zjazdovkách zo Skalnatého Plesa až do Tatranskej Lomnice má 5,5 km a je najdlhšou tatranskou zjazdovkou s celkovým prevýšením 1 300 m.

VIDEO

Popri lyžovaní si môžete v Tatrách užiť aj prechádzky po Tatrách a rôzne atrakcie!

Napríklad Tatranský ľadový dóm na Hrebienku, množstvo ľadových sôch v Starom Smokovci, Tatranskej Lomnici, či Štrbskom plese, Výstavu Ladislava Janigu – Hory, môj život vo Vile Flóra v Starom Smokovci, či mnohé iné.

S vašimi ratolesťami sa zase môžete vydať na bežky, psie záprahy, či na jedno z tatranských klzísk!

Zdroj: TMR