Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

MIK Poprad – nové logo a komplexný turistický systém

poprad logo informacie
  • 05.08.2020

Mestská informačná kancelária Poprad (MIK Poprad) predstavila dňa 5.8.2020 verejnosti svoje nové logo a tiež komplexný turistický systém VisitPoprad.sk.

LOGO na tlačovej konferencii slávnostne pokrstil primátor mesta Ing. Anton Danko, ktorý vyjadril nádej, že aj vďaka novému logu a turistickému systému sa zlepší prezentácia mesta Poprad v oblasti cestovného ruchu  a že nový branding a web pomôže prilákať do mesta ešte viac návštevníkov. „Krstilo sa lupienkami kvetov, aby turizmus v meste Poprad prekvital tak, ako kvetinová výzdoba nášho mesta,“ ozrejmila riaditeľka MIK Poprad Ing. Lucia Pitoňáková.

Základným grafickým motívom loga je GPS značka, ktorá mesto Poprad vykresľuje ako cieľovú destináciu. Hlavný GPS symbol predstavuje centrum mesta – jeho hlavnú mestskú časť Poprad. Zároveň je prepojený s ďalšími menšími rôzne usporiadanými GPS značkami, ktoré symbolizujú jednotlivé mestské časti: Veľká, Spišská Sobota, Matejovce, Stráže a Kvetnicu. Pestrofarebné body vo vnútri GPS značiek odrážajú pestrosť voľnočasových možností v meste Poprad a rozmanitosť jeho mestských častí, ktoré sú zároveň prepojené a tvoria jeden celok – naše krásne mesto Poprad.

Ďalej MIK Poprad prezentovala nový komplexný turistický systém mesta Poprad. Systém pozostáva z novej webstránky, ktorá je prepojená so samostatným plánovačom a tiež s aplikáciou pre mobilné zariadenia. Webstránka je prvotnou pozvánkou do mesta, predstavuje pestrosť voľnočasových možností v Poprade, ale aj okolí a ponúka prehľad atraktivít, ubytovacích a gastro-zariadení, ako aj aktuálne podujatia.

V druhom kroku si návštevník môže vytvoriť vlastný profil na stránke plánovača a jednotlivé atraktivity, trasy, alebo podujatia si pridá medzi obľúbené, alebo priamo zaradí do svojho kalendára, čím si návštevník už priamo vytvára svoj vlastný plán na výlet. Pri vybraných zmluvných zariadeniach má dokonca možnosť zarezervovať si tiež ubytovanie, alebo iné služby. Posledným krokom je možnosť stiahnuť si do mobilného zariadenia aplikáciu, ktorá už je prepojená s webom a plánovačom, takže používateľovi sa zobrazia jeho zvolené miesta, trasy a podujatia, ale tiež aktuálna predpoveď počasia a možnosť navigácie priamo k zvolenému bodu záujmu.

„Veríme, že tento turistický systém nielen odprezentuje ponuku cestovného ruchu v našom meste a priláka nám návštevníkov, ale uľahčí samotné plánovanie celej dovolenky. Turista si v ňom môže nájsť ubytovacie zariadenie,  ale predovšetkým si v plánovači rozvrhne svoj čas strávený v našom meste a okolí tak, aby bol jeho pobyt pestrý a nezabudnuteľný. A aplikácia mu tento proces spraví omnoho jednoduchším,“ vyjadrila sa riaditeľka MIK Poprad.

V aktuálnom období sú z dôvodu Corona-krízy štatistiky návštevnosti MIK o niečo nižšie, než v predchádzajúcich rokoch. Po opätovnom otvorení prevádzky MIK Poprad na Námestí sv. Egídia bola návštevnosť spočiatku veľmi nízka, no pomaly narastá. Celkový počet vybavených klientov v MIK POPRAD za mesiac júl 2020 bol 3371 osôb. Z toho mailová (47) a telefonická komunikácia (359) tvorili spolu 406 vybavených klientov. V rámci aktuálneho mesiaca júl 2020 teda eviduje MIK 55% návštevnosti z minuloročného júla. Treba však podotknúť, že minuloročný júl bol počtom vybavených osôb rekordný (6092) od vzniku MIK. V roku 2018 to bolo v júli 4404 vybavených návštevníkov. Z tejto hodnoty by sme dosahovali 76 % návštevnosti.

Ako sa vyjadrila Pitoňáková: „Návštevnosť Mestskej informačnej kancelárie Poprad iba z časti odráža momentálnu celkovú návštevnosť mesta. V celom regióne totiž zaznamenávame, že veľký podiel z celkového počtu turistov tvoria tzv. jednodňoví návštevníci zo Slovenska, ktorí jednak nevyužívajú ubytovanie a taktiež nevyhľadávajú služby informačnej kancelárie – vzhľadom na to, že sú v lokalite pomerne dobre zorientovaní. Čo však vyhľadávajú, je inšpirácia a tipy na turistické atraktivity na internete. Na našom webe www.VisitPoprad.sk sme za mesiac jún zaznamenali suverénne najvyšší záujem v sekcii „Tipy na výlety“. Práve preto sa usilujeme prinášať čo najviac relevantných informácií a atraktívnych ponúk práve v on-line prostredí a sme radi, že k tomu výrazne prispeje práve aj náš nový komplexný turistický systém mesta Poprad – VisitPoprad.sk.“