Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Lyžovačka v Lomnickom sedle

Visit Tatry
  • 21.03.2014
  • Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica otvára zjazdovku v Lomnickom sedle

TATRANSKÁ LOMNICA (20. marec 2014) – Lyžiarskemu stredisku v Tatranskej Lomnici sa predsa len podarí túto zimnú sezónu otvoriť najvyššie položenú a najstrmšiu zjazdovku na Slovensku – v Lomnickom sedle. Fajnšmekri si už od soboty 22. marca môžu užiť tzv. Francúzsku muldu, ktorá začína v nadmorskej výške 2 190 m.n.m. Spustenie dlho očakávanej zjazdovky môže negatívne ovplyvniť už len silný nárazový vietor.

Prvý jarný víkend bude v Tatrách horúco. Lyžiarov nebudú rozpaľovať iba jarné teploty, ale aj prvá jarná grilovačka na Skalnatom plese. Tí, ktorí si budú chcieť vychutnať grilované špeciality, či ochutnať produkty na slnečnej terase, čaká malé sprievodné prekvapenie. Z medzistanice lanovky Štart bude na Skalnaté pleso premávať špeciálna 15-miestna party kabína s hudobnou produkciou a svetelnými efektmi. Party kabína a živá hudba na Skalnatom plese sa postará o príjemnú zábavu spojenú s oddychom v prekrásnom tatranskom prostredí. Víkend sa na Štrbskom Plese bude niesť v znamení snowboardingu. Všetci priaznivci tohto športu budú 22. a 23. marca súťažiť v novej olympijskej disciplíne európskeho pohára – slopestyle. V stredisku je pripravený bohatý program a party na svahu. Tretí jarný deň si lyžiari budú môcť užívať okrem najdlhšej a najťažšej 5,5 kilometrovej zjazdovky z Lomnického sedla do Tatranskej Lomnice aj červené náročnejšie a rodinné modré zjazdovky. Aj keď mierna zima tento rok potrápila prevádzkovateľov a majiteľov lyžiarskych stredísk, horské stredisko Vysoké Tatry má ideálne podmienky na jarnú lyžovačku. V Lomnickom sedle je 80 cm prírodného snehu, na svahoch v Tatranskej Lomnici 55 cm a podmienky na lyžovanie veľmi dobré. Lyžiari si užívajú nielen jarné teploty, ale aj jarné ceny skipassov, najvýhodnejšie cez e-shop GoPass TU. Štrbské Pleso má aktuálne 9 kilometrov stredne náročných a ľahkých zjazdoviek a 65 cm snehu, podmienky na lyžovanie veľmi dobré. Podrobne k aktivitám, zjazdovkám, lanovkám a službám vo Vysokých Tatrách na www.vt.sk.

Na Chopku v Nízkych Tatrách si lyžovačku s jarnými cenami užívajú lyžiari na 33 km zjazdových tratí. Vychutnať si nedotknuté svahy s profesionálnym sprievodcom v Jasnej je mimoriadnym zážitkom najmä pre aktívnych lyžiarov. Novinku Fresh Track, teda lyžovačku pred oficiálnym spustením lanoviek, ponúka stredisko aj s GoPass kartou v utorok a v sobotu. Viac informácií TU.

Zdroj: www.vt.sk