Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Leto s deťmi v prírode!

krasne sady mlynica skolka skola tabor
  • 01.07.2020

Vytiahnuť deti von do prírody po dlhom období izolácie v našich domovoch majú za cieľ letné programy v Zariadení lesnej pedagogiky v Krásnych Sadoch Mlynica. Aktivity v lesnom prostredí tematicky zamerané a prepojené s rôznymi oblasťami ponúknu rodičom príležitosť, ako zábavne a inšpiratívne stráviť letné prázdniny so svojimi deťmi.

Spoločnosť Krásne Sady v spolupráci s neziskovou organizáciou Lesom Svetom prináša do oblasti cestovného ruchu vo Vysokých Tatrách ojedinelý koncept zábavno-vzdelávacích programov, určených deťom v sprievode rodičov či starých rodičov, ktorí chcú zaujímavo tráviť voľný čas.

„Máme za sebou dlhé obdobie, kedy sme asi všetci pocítili, ako nám chýba príroda a že čas strávený vonku s našimi deťmi môže byť vzácny. Zámerom našich programov je dať rodičom možnosť nevšedne, cez podnetný zážitok, stráviť čas so svojím dieťaťom v prírode a popritom sa zabaviť, niečo nové sa dozvedieť, objaviť a spoznať. V Zariadení lesnej pedagogiky sme vytvorili podmienky na to, aby sa u nás deti mohli veľa hýbať na čerstvom vzduchu. Máme k dispozícii pekný les a väčšina aktivít sa koná priamo v ňom. V okolí našich budov sme vysadili ovocné stromy a kríky a snažili sme sa vytvoriť príjemné prostredie na zábavu, ale aj na oddych,“ priblížil aktivity Zariadenia lesnej pedagogiky Ondrej Zoričák zo spoločnosti Krásne Sady, ktorá je zriaďovateľom zariadenia.

Programy sú zamerané na rôzne oblasti – na spoznávanie a objavovanie prírody, na pohybové aktivity, na rozvoj umeleckých a manuálnych zručností, na prepájanie prírody, hudby i spevu atď. Realizujú sa v malých skupinkách pod vedením odborných lektorov – prírodovedcov, hudobníkov či remeselníkov. „S desiatkou lektorov máme pripravených viac ako pätnásť zaujímavých programov s rôznym tematickým zameraním. Každé dieťa si tak bude môcť vybrať podľa chuti. Veríme, že našimi programami doplníme ponuku služieb pre rodičov s deťmi, ktorí navštívia toto leto Vysoké Tatry a ktorí hľadajú možnosť, ako spolu zmysluplne prežiť letné prázdniny,“ dodal Ondrej Zoričák.

Spoločnosť Krásne Sady v novej ekolokalite pod Vysokými Tatrami otvorila vlani materskú škôlku so zameraním na zážitkové vzdelávanie v prírode, triedu 1. stupňa súkromnej ZŠ v Poprade s environmentálnym zameraním a od týchto letných prázdnin ponúka aj zážitkové programy pre verejnosť.

Areál má rozlohu 16 000 m² a tvorí ho 7 budov, z toho každá zameraná na čosi iné – Mak, Nechtík, Fialka, Čakanka, Horec, Lieska a Lipa. Výstavba trvala 4 roky a reálna kapacita dennej návštevnosti je 500 osôb.

Viac informácií nájdete na stránke TU!

Detské tábory nájdete TU!