Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Letná sezóna 2020 v Tatranských informačných kanceláriách

informacna kancelaria
  • 16.09.2020

Tak, ako asi všade na Slovenku, i vo Vysokých Tatrách, sa letná sezóna rozbiehala pomalým tempom v rámci pomalého uvoľňovania hygienických opatrení súvisiacimi s vírusom COVID-19. V porovnaní s minulými rokmi sme v našich Tatranských informačných kanceláriách – Starý Smokovec, Tatranská Lomnica zaznamenali pokles o 41% zákazníkov čo znamená, že toto leto naše infocentrá navštívilo viac ako 9300 návštevníkov, čo je približne o 6 500 ľudí menej ako vlani.

Hlavnú zložku tvorili, ako každý rok, domáci, slovenskí turisti s Čechmi a Poliakmi. Občas sme zaznamenali i turistov z Nemecka, Litvy, Lotyšska, Španielska, Talianska či Francúzska. Záujem sa ale tiež odvíjal od aktuálnej situácie – zháňali sa rúška či informácie pre vstup do našej krajiny. Nechýbali však ani klasické otázky ohľadom turistických trás, máp, lanoviek, atrakcií, poistenia či cestovných poriadkov. Veľmi obľúbeným a vyhľadávaným miestom bola Chata pri Zelenom plese s čím bol spojený všeobecný dopyt pre menej náročné trasy vhodné aj pre rodiny. Vyhľadávaným suvenírom boli turistické vizitky, z ktorých u nás nájdete rôzne druhy alebo DENNÍK DOBRODRUHA, ktorý deti celé leto prevádzal Tatrami v rámci Rozprávkového putovania (súťaž trvá do októbra 2020).

VTIPNÉ PRÍHODY

Pri práci v našich informačných kanceláriách sa však tiež vždy nájdu aj vtipné či inak zábavné situácie. Miesto turistických nálepiek si pán raz vyžiadal turecké, iný zas zabudol PIN na svojom mobile s požiadavkou nastavenia nového. Ďalej sme tu mali požiadavku na prezistenie, či zákazníka odfotil radar na diaľnici a miesto stránky GOPASS sa žiadala stránka GASTRO. Uponáhľaná pani zas chcela miesto zubačky nastúpiť na stúpačku a padli aj klasické otázky ohľadom taxíka priamo na štít – napríklad aj na ten Slavkovský.

Zamestnanci TIK a ZCR VT.