Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Kalvária na Peknú vyhliadku

Letná séria cvičení pre zdravie je úspešne za nami!

  • 13.09.2022

Aktívny pohyb pod Tatrami priniesol aj tento rok množstvo nadšenia. Okrem Nového Smokovca sa pod holým nebol cvičilo i v najstaršom mestskom parku v Tatranskej Lomnici. Zdravie, úsmev a tatranská klíma – to všetko pod vedením skúsenej fyzioterapeutky Evky Balčákovej.

Cvičenia pre zdravie s heslom kampane TATRY AKO LIEK priniesli aj tento rok pod Vysoké Tatry aktívny pohyb priamo na čerstvom vzduchu. Pokračovanie obľúbených organizovaných cvičení z roku 2021 túto letnú sezónu obohatilo až dve tatranské lokality. V Novom Smokovci sa pod vysokými stromami cvičilo každý utorok a štvrtok. V lomnickom parku medzi rozkvitnutými kríkmi zas každú stredu a piatok. Cvičenia pritom prebiehali od 14.6.2022 až do 2.9.2022. Všetky viedla skúsená a vždy dobre naladená fyzioterapeutka Evka, ktorá vo svojich programoch využíva predovšetkým prvky pilatesu. Ten upokojí myseľ, osvieži telo i pomôže vyformovať postavu, zlepšiť fyzickú silu a držanie tela či zbaviť chrbát bolesti.

Cvičenia boli bezplatné a určené naozaj pre každého. Zúčastnili sa ich športovci, začiatočníci i všetky vekové kategórie. Najväčší úspech mali cvičenia v Tatranskej Lomnici. Vždy sa tu našli domáci i turisti, ktorý radi okúsili pohyb priamo v lone tatranskej prírody. V Novom Smokovci si záujemcovia mohli okrem cvikov na karimatkách vyskúšať i perfektné pohyby spojené s fit loptami.

„Milí hostia programu, ďakujem vám za športový výkon na hodinách. Či už ste prišli na ihrisko Sibír- Nový Smokovec alebo do zeleného parku v Tatranskej Lomnici, boli ste všetci úžasní a nezabudnuteľní – každý jeden z vás. Vážim si váš výkon a nadšenie pre cvičenie.

Rada by som tiež poďakovala Oblastnej Organizácii Cestovného Ruchu v Starom Smokovci a Tatranskej Lomnici za to, že nám umožnila zorganizovať túto liečebnú športovú akciu pre turistov a domácich obyvateľov. Moje osobné poďakovanie patrí najmä Lenke Rusnákovej, Dominike Štefkovej a Danke Štulrajterovej, bez ktorých by tento program nebol možný,“ poďakovala fyzioterapeutka Evka Balčáková.

Veríme, že sa cvičenia stanú tatranským lákadlom i v ďalších sezónach a lokality, v ktorých budú prebiehať sa budú stále rozširovať.


Nadšenci pohybu však nemusia zúfať. Každý pondelok o 16:00 prebiehajú do konca roka bezplatné cvičenia pre zdravie v Hoteli Villa Siesta – Nový Smokovec. Skúsená cvičiteľka a jogínka Lenka prečistí myseľ a posilní telo cez jógu s každým návštevníkom.

Projekt realizovaný pod záštitou Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry s podporou Mesta Vysoké Tatry, Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


Zdroj: ZCR VT