Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Lesmír – mobilný sprievodca

+421 908 488 142
lesmir mobilna aplikacia sprievodca

Lesmír je sprievodca náučnými chodníkmi vo forme mobilnej aplikácie. Umožní spoznávať prírodu aktívne – vonku v teréne. Odborník na videu vysvetlí kde sa nachádzate, a čo je v okolí zaujímavé. Súčasťou videí sú aj kreslené animácie, historické snímky krajiny, aj exkluzívne zábery divokých zvierat.

Lesmír ponúka rôzne náučné chodníky – každý je zameraný na jednu ucelenú tému. Predstaví život niektorého z lesných obyvateľov, alebo fungovanie ekosystému ako celku. Chodníky vedú po konkrétnej trase v prírode a pozostávajú zo zastávok rozmiestnených po celej dĺžke chodníka. Na každej zastávke čaká krátke vysvetľujúce video, popisky, obrázky a ďalší interaktívny obsah.

Keď sa chcete vydať do prírody s Lesmírom, naplánujte si výlet po trase niektorého z chodníkov – pri každom nájdete informáciu kde trasa začína, ako je náročná a koľko približne trvá. Pred prechodom náučného chodníka je potrebné stiahnuť si chodník v aplikácii, ideálne na WiFi, kvôli veľkosti súborov. Vďaka tomu sa  plynule prehrajú všetky videá aj na miestach, kde nie je signál. Potom stačí prísť na začiatok trasy, spustiť chodník v aplikácii a nechať sa sprevádzať. Na jednotlivé zastávky aplikácia upozorní, keď sa k nim na trase priblížite.

Chodníky:

Stiahnuť aplikáciu cez Google Play TU!

Stiahnuť aplikáciu cez App Store TU!