JARNÉ SMOKOVECKÉ TRHY A VEĽKONOČNÉ MESTEČKO – podujatie pre Tatrancov i návštevníkov Tatier

19. apríla - 21. apríla 2019

Starý Smokovec, 12. apríl 2019

Počas Veľkej noci sa v Starom Smokovci uskutočnia Jarné Smokovecké trhy, ktorých súčasťou bude aj Veľkonočné mestečko. V rámci trojdňového podujatia sa predstavia umelci a remeselníci, budú sa konať viaceré sprievodné podujatia a uskutoční sa aj živé hudobné vystúpenie. Súčasťou trhov sú tiež večerné kultúrne podujatia – cyklus štyroch moderovaných večerov.

Jarné Smokovecké trhy sa konajú počas veľkonočného víkendu 19.-21. apríla od 10:00 do 18:00, v Starom Smokovci na nádvorí pred Kaviarňou a čajovňou U Vlka. Predstaví sa na nich 15 umelcov a remeselníkov z rôznych umeleckých odvetví ako napríklad kováči, šperkári, keramikári i rezbári, takisto výrobcovia ponúkajúci textilné, háčkované a pletené výrobky či výrobky z kože. V ponuke bude aj varená kukurica, zemiakové špirálky a kúpeľné oplátky, trhovú atmosféru podčiarknu medovníkari a pernikári. Perličkou trhov bude stánok so živými kvetmi a viazanými kyticami. Súčasťou Jarných Smokoveckých trhov je obľúbené podujatie Veľkonočné mestečko, ktoré sa koná v sobotu 20. apríla. V rámci Veľkonočného mestečka sú od 13:00 do 16:00 hodiny pripravené sprievodné podujatia a tvorivé dielne pre deti. Bude možné vyskúšať si pletenie korbáčov, zdobenie veľkonočných kraslíc a výrobu vlastných šperkov, pripravené je aj pre deti atraktívne maľovanie na tvár. O 13:00 naživo vystúpi ľudová hudobná skupina Bystrianka, ktorá divákov poteší spevom i tancom, hrou na husle a kontrabas, a tiež hovoreným slovom o veľkonočných ľudových obyčajoch.

Počas Jarných Smokoveckých trhov je pripravený aj večerný kultúrny program. V dňoch 18. – 21. 4. vždy o 19:00 sa v Kaviarni a čajovni U Vlka uskutoční cyklus moderovaných večerov pod názvom Jarná príprava. Moderátorka Zuzana Šimová sa bude rozprávať so zaujímavými tatranskými osobnosťami – pozvanie prijali botanička Jana Černická, futbalista Roman Chodníček, horský vodca Eduard Lipták a horský nosič, lesník i ochranár Štefan Bačkor.
Vstup na Jarné Smokovecké trhy aj Veľkonočné mestečko je voľný. Vstupné na večerné podujatia v Kaviarni a čajovni U Vlka je 1 €.

Podujatie organizuje Kaviareň a čajovňa U Vlka, je realizované v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR a Mestom Vysoké Tatry.

Najbližie podujatia

17.

december 2019 (Ut) - 17.december 2019 (Ut) Aréna Poprad

SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ

18.

december 2019 (St) - 18.december 2019 (St) Teniscentrum Tatranská Lomnica

DETSKÉ VIANOCE

05.

jún 2019 (St) - 18.december 2019 (St) Villa Siesta Nový Smokovec

Jóga v Tatrách každú stredu

18.

december 2019 (St) - 18.december 2019 (St) Galéria Tatranský šperk

Šperky a osobnosti – MERILYN MONROE

18.

december 2019 (St) - 18.december 2019 (St) Kino TATRAN POPRAD

Mountains on Stage

regiontatry zakopane  sacr_footer

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR