Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

FlixBusom do Tatier: Dopravca pridáva nové zastávky v Starom Smokovci, Tatranskej Lomnici a Ždiari

  • 15.07.2019

Praha/Poprad, 11. júla 2019

Ďalšie medzinárodné spojenie, ktoré poteší najmä obyvateľov východného Slovenska, spúšťa autobusový dopravca FlixBus. Od 11. júla začnú zelené autobusy zastavovať v Starom Smokovci, Tatranskej Lomnici a Ždiare na novej trase spájajúcej Krakov a Budapešť. Okrem priameho spojenia z Košíc alebo Prešova do významných stredísk vo Vysokých Tatrách sa tak otvára ďalšie spojenie východného Slovenska s letiskom v Budapešti.

Nová medzinárodná linka vedie z poľského Krakova cez Vysoké Tatry do Košíc a ďalej pokračuje na letisko v Budapešti až do centra mesta. Jazdiť bude dvakrát denne, pričom zastávky sa mierne líšia. Raz denne zastavuje v Ždiari a raz denne namiesto toho v Prešove.

„Dlhodobo sa snažíme sprístupniť obyvateľom regionálnych miest európske metropoly, ideálne priamym spojom. Nová linka ale okrem metropol, ako sú Krakov alebo Budapešť, ponúkne aj zastávky vo Vysokých Tatrách, ktoré oslovia milovníkov turistiky a slovenských hôr,“ uvádza Martina Čmielová, hovorkyňa FlixBusu na Slovensku.

Z Krakova vychádzajú spoje na novej linke FlixBusu denne o 10:30 a o 12:40 zastavujú v Ždiari, o 13:00 v Tatranskej Lomnici a o desať minút neskoršie v Starom Smokovci. Ďalej pokračujú na Poprad a Košice, odkiaľ odchádzajú o 15:30. Na letisko v Budapešti dorazia o 19:00. Nočný spoj na rovnakej trase vychádza o 22:00 a vo Vysokých Tatrách zastavuje v Lomnici o 00:25 a v Smokovci o 00:35. Po Poprade zastaví v Prešove o 2:10 a z Košíc odchádza o 2:40. Na letisko dorazí o 6:20 tak, aby cestujúci stíhali ranné lety.

V opačnom smere z centra Budapešti odchádzajú spoje každý deň o 11:20 a 23:50, z Košíc smerom do Tatier o 15:40 a 3:55 a do Lomnice prídu o 17:35 a 6:02. Na konečnú do Krakova dorazia o 20:05 a 8:30. Cena cestovného lístka z Košíc do Vysokých Tatier začína na 3,99 €.

Práve Vysoké Tatry toho roku označil vychýrený turistický sprievodca Lonely Planet za najlepšiu prázdninovú destináciu v Európe. Cestovateľom na Slovensku sprievodca odporúča hlavne pozorovanie voľne žijúcich zvierat vrátane medveďov, vlkov, rysov alebo kamzíkov. Vysoké Tatry vyniesli do čela rebríčka aj horské výstupy, napríklad na najvyššiu horu Gerlachovský štít, a pohostinnosť na horských chatách.

Slovensko je k zelenej sieti pripojené od roku 2015. FlixBus v rámci Európy a USA ponúka najrozsiahlejšiu medzimestskú autobusovú sieť obsahujúcu 300 000 denných spojov do 2 000 destinácií v 29 krajinách. Sústreďuje sa na poskytovanie vysokého komfortu cestovania so všetkým, čo je pre pohodlnú cestu nevyhnutné – nabíjacie zásuvky, veľký odstup sedadiel, dostatočný batožinový priestor a kvalitné Wi-Fi pripojenie. Ďalšou výhodou je atraktívna cena.

++ Nové každodenné spojenie FlixBusu z Krakova do Budapešti od 11. júla dvakrát denne zastaví vo Vysokých Tatrách ++ Trasa spoja: Krakov – (Ždiar) – Tatranská Lomnica – Starý Smokovec – Poprad – (Prešov) – Košice – Budapešť letisko – Budapešť Népliget ++ Cestovné lístky na cestu z Košíc do Tatier už od 3,99 €

Zdroj: flixbus.sk