Festival za €uro

10. júla 2021 (So) 10:00 - 17:00
Nádvorie Kežmarského hradu

Festival za €uro na nádvorí Kežmarského hradu – remeselno-kultúrny charakter vychýreného festivalu Európske ľudové remeslo.

Záujem o remeslá a folklór neutícha. Nádvorie Kežmarského hradu v sobotu 10. júla 2021 už po druhýkrát ožije jednodňovým podujatím s názvom Festival za €uro. Momentálna situácia podujatia vo veľkom rozsahu zatiaľ nepovoľuje, čo je jeden z dôvodov, prečo sa členovia organizačného výboru festivalu Európske ľudové remeslo (EĽRO) rozhodli jubilejný 30. ročník presunúť na budúci rok.

„Kultúra a umenie sú dôležitou súčasťou nášho života. Je to spôsob interakcie s ostatnými a spája celú spoločnosť. Keďže kvôli pretrvávajúcej neistej situácii okolo pandémie a s ňou súvisiacimi obmedzeniami, by sme jubilejný ročník festivalu EĽRO nemohli uskutočniť v takom rozsahu a s takou slávou, ako si to zaslúži, rozhodli sme sa vrátiť späť jeho komornejšiu verziu,“ priblížil primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák.

Už od deviatej rána v stánkoch na nádvorí svoju prácu a výrobky predstaví niekoľko miestnych a regionálnych remeselníkov. Priestor medzi nádvorím a múzeom bude patriť stredovekej kuchyni, ukážkam hrnčiarskeho remesla, lukostreľbe a ďalším dobovým atrakciám.

V kultúrnom programe od 10.00 hod. vystúpia viaceré folklórne súbory, hudobníci, tanečníci a umelci z Kežmarku a blízkeho okolia. Medzi nimi Podtatranček, Goralik, Letnička, Jánošíček, Maguráčik, Magurák, tanečná formácia Baila Magic Ladies, skupina historického šermu Slovenská turnajová spoločnosť, Sokoliari sv. Bavona či mini disco z populárneho projektu Dorotka z Fidorkova. Podujatie potrvá do 17.00 hod. Nadviaže na neho večerný koncert populárneho speváka Adama Ďuricu so samostatným vstupným.

Cena vstupenky na Festival za €uro je 1 euro. Každý návštevník dostane na ruku náramok, s ktorým môže z hradného nádvoria ľubovoľne vychádzať a vchádzať. Povolený počet návštevníkov sa bude odvíjať od aktuálnej pandemickej situácie a od obmedzení súvisiacich so zvýšenými hygienickými opatreniami.

Mapa

Plagát

Najbližie podujatia

09.

september 2022 (Pi) - 05.december 2022 (Po) Vila Flóra Starý Smokovec

Výstava Ferdinand Katona – Nálady Tatier

05.

december 2022 (Po) - 05.december 2022 (Po) Nový Smokovec

Cvičenia pre zdravie

05.

december 2022 (Po) - 05.december 2022 (Po) Levoča

Fakultatívny výlet – LEVOČA

05.

december 2022 (Po) - 05.december 2022 (Po) Poprad

Rozsvietenie vianočnej výzdoby v Poprade

23.

november 2022 (St) - 05.december 2022 (Po) Visit Poprad

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok – zbierka

Rezervujte si ubytovanie