Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

FEST FAJNÝ FEST

29. júla - 30. júla 2023
Kaštieľ Strážky

Fest Fajný Fest / 29.7.2023 / Kaštieľ Strážky

Prírodné prostredie v areáli parku Kaštieľa v Strážkach (okres Kežmarok) privíta v sobotu 29. júla opäť pestrý line-up Fest Fajného Festu. Návštevníci festivalu budú môcť na jednom mieste zažiť slovenské hudobné legendy overené časom, ale aj čerstvú mladú krv s novým soundom a produkciou. Multižánrový FFF predstaví to najlepšie s indie rocku, pop-rocku, rapu, elektronickej a tanečnej scény, ale počuť bude aj swing, blues, jazz, grunge, punk a crust.

Le Payaco je na Slovensku stávka na istotu, veď už 27 rokov nás zásobujú kvalitnou muzikou a nie jedna ich skladba priam zľudovela. Momentálne zažívajú svoj úspešný comeback. S posledným albumom Pohybliví v nehybnom získali cenu za najlepší album na Slovensku Radiohead Awards 2020 a v Česku aj Cenu Anděl 2020.

Zlokot je jedinečná kapela, ktorá sa minulý rok po dlhej prestávke vrátila na pódiá a sme radi, že nevynechá ani to na FFF. So svojim osobitým štýlom a dvoma albumami zanechali na hudobnej scéne tak výraznú stopu, ako málokto.

Ali Ibn Rachid je určite najzáhadnejšou kapelou na Slovensku, keďže takmer nikto ju nevidel, no určite takmer každý už o nej počul. Je pre nás veľkou cťou ju predstaviť na FFF, veď ich originálnu hudbu a vtipné texty hudobní kritici dokonca prirovnávajú k legendárnemu Frankovi Zappovi.

FVLCRVM je slovenský producent, dídžej a multiinštrumentalista. Tento umelec svojou tvorbou už dávno presiahol hranice nášho štátu a na FFF zahrá liveset. V rámci elektronickej hudby mu právom patrí pozícia lídra na našej hudobnej scéne a jeho produkcia je roky v playlistoch svetových rádií.

Dušan Vlk je meno, ktoré je momentálne najviac v kurze v alternatívnom rape na Slovensku. Phonk, Lo-FI či trap ovplyvnený štipkou punkovej atmosféry je základom Dušanovho debutového albumu Asthmaboy, ktorý tvorí podstatu jeho koncertov.

Blikajúci Dychový Hudobný Systém sú veselá partička z Prešova. Prezentujú tanečnú hudbu akusticky – na dychových nástrojoch. Ako sami vravia, ich zámerom bolo preniesť silu Lowbrass nástrojov a agresívnosť tanečnej hudby typu Prodigy, Fatboy Slim, či dokonca RATM do live pouličnej show.

S poľskými Holeviaters naopak zažijete exkurziu v čase do 30. rokov minulého storočia. Spojenie swingu a jazzu bude určite príjemným osviežením FFF. Tak isto ako aj soul-popové skladby Tünde Jakab. Crustových fanúšikov určite poteší rockenrollovo ladený Malignant Tumour z Ostravy, ale aj emo/punkový Distax. O tom, že v Brne vyrastá česká Avril Lavigne vás presvedčí energická show grunge-popovej Janet A. FFF už tradične podporuje aj lokálnu scénu a tento krát ju bude reprezentovať alternatívny projekt z Tatier Sandozz, funkovo-bluesové kvarteto Stopové Prvky Asfaltu a aj popradský metalovo-grungeový Hadonos.

FFF je už dlhodobo child friendly festival, takže o detskú zábavu sa postará profesionálny team animátorov Little Berry. Súčasťou bude aj sprievodný program a kopec dobrého jedla a pitia.

Viac informácií na www.festfajnyfest.sk, ako aj na facebookuinstagrame. Všetci sú pozvaní na multižánrový Fest Fajný Fest do parku Kaštieľa Strážky dňa 29. júla 2023.

Mapa

Video

Plagát

Najbližie podujatia

24.

február 2024 (So) - 24.február 2024 (So) Skalnaté Pleso

Večera pod hviezdami – Skalnaté Pleso

24.

február 2024 (So) - 24.február 2024 (So) Kaviareň a čajovňa u Vlka

Rozhovor STARÉ BÁJE TATRANSKÉ

23.

február 2024 (Pi) - 24.február 2024 (So) Humno Tatry

Február v HUMNO TATRY

24.

február 2024 (So) - 24.február 2024 (So) Krásne sady

Workshop Zdravá kuchyňa pre deti

24.

február 2024 (So) - 24.február 2024 (So) Vyšné Hágy - vlaková stanica

PUTOVANIE ZA HISTÓRIOU REGIÓNU VYSOKÉ TATRY – VYŠNÉ HÁGY

Rezervujte si ubytovanie