Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Do Tatranskej Lomnice mieria Snežné psy

  • 09.02.2018

Tatranská Lomnica, 6. február 2018

Moderátor Andrej Bičan, 50 severských psov spolu s mašérmi, súťaže, rozprávky, 12 stanovíšť s hrami Od póla k pólu, živá socha nórskeho polárnika Amundsena, expedičné výpravy a záchranné akcie s lavínovými psami, dog dancing, areál na sánkovanie, hladkacie bernardíny a výborná zábava s Funny Fellows, či tanečnou skupinou Outbreak je už opäť tradičnou pozvánkou pre rodiny s deťmi na podujatie Snežné psy, ktoré sa uskutoční 10.-11. februára v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici. 

Na svahu Čučoriedky je počas 9. ročníka Snežných psov pripravený bohatý sprievodný program. Rodiny s deťmi si môžu vyskúšať jazdu v psom záprahu alebo vidieť ukážky zásahov so záchrannými lavínovými psami, ktoré pripravuje Horská záchranná služba. Denný program začína na medzistanici lanovky Štart a na čiastočne uzavretej zjazdovke Čučoriedky od 10.-15. hodiny. Deti, ako správni objavitelia sa zúčastnia expedičných výprav do ďalekých zákutí ľadovej krajiny. Na 12 stanovištiach pod názvom Od póla k pólu sa vyberú preskúmať králičí labyrint, ocitnú sa na rybačke ľadového medveďa, precvičia si polárny zrak orla, vytvoria huskyho záprah a budú hľadať cestu do líščieho brlohu. Ďalej sa priblížia skúške mašéra a naučia sa zapínať psov do postroja. Účastníci expedície si vyberú aj dary prírody, budú spolu pozorovať tučniakov, naučia sa viazať polárne uzly, loviť ryby, chodiť po stopách obyvateľov polárnej oblasti a nakoniec dobyjú severný pól. Na eskimácky víkend pod Lomnickým štítom sa môžu všetci vyviesť pohodlne kabínkovou lanovkou alebo využiť značený turistický chodník a urobiť si tak rodinnú prechádzku. Každé dieťa, ktoré si so sebou prinesie plyšového psíka, získava darček. Okrem toho sú pripravené súťaže o zaujímavé ceny. Vstup na podujatie je bezplatný. Viac na www.vt.sk

V Tatranskej Lomnici si lyžiari užívajú aj atraktívnu lyžovačku na 12 kilometroch zjazdových tratí. Lyžiarske svahy v posledných dňoch vylepšila nádielka prírodného snehu, aktuálne je v Tatranskej Lomnici od 50 – 155 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Na výletníkov pod Lomnickým štítom čakajú sochy zo snehu, ktoré si aj tento rok našli svoj domov na Skalnatom plese.

Organizátor: Tatry Mountains Resorts, a.s.