Top udalosti

PSOTKOV MEMORIÁL

CVIČENIA PRE ZDRAVIE

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Múzeum kinematografie a fotografie

Putovanie za históriou

Červená je aj farba jesene v Tatrách. Príďte využiť skvelé počasie vo voľnej prírode a povzbuďte Sagana na vrchárskej prémii v Smokovci

bicykel vysoke tatry
  • 10.09.2021

Stále septembrové počasie vo Vysokých Tatrách pozýva na pohodový čas strávený v horách. Začiatok nového týždňa, 13.9.2021, tiež prináša i zaujímavé podujatia, z ktorých si vyberie naozaj každý. Putovania za históriou, Medzinárodné cyklistické preteky na čele s Petrom Saganom či charitatívny beh – to všetko podporené významným Európskym týždňom mobility obohatí tatranský život naozaj veľkolepo.

Zahoď kľúče od auta, sadni na bicykel a hybáj do Tatier!

Európsky týždeň mobility v dňoch od 16. do 22. septembra 2021 nabáda mestá k vyskúšaniu rôznych alternatív trvalo udržateľnej dopravy a jednotlivcov zas motivuje k zvoleniu udržateľného spôsobu dopravy, akým je napríklad i cesta tatranskou električkou, cyklistika či pešia chôdza. Jednoducho spôsob, ktorý efektívne znižuje emisie uhlíka s dôrazom na zlepšenie kvality ovzdušia.

V Regióne Vysoké Tatry sa tento týždeň, otvárajúci trefné tatranské témy, rozhodli podporiť naozaj naplno. Stačí pritom len prísť bicyklom, autobusom alebo zlacnenou električkou:

Povzbudzovať Sagana v priamom prenose Eurosportu môžete aj od Cesty Slobody!

Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska štartujúce 15.9.2021 prefrčia Vysokými Tatrami v piatok, 17.9.2021. Približne od 14:30 by sa mali prví pretekári objaviť vo Veľkej Lomnici pokračujúc do Tatranskej Lomnice, Starého Smokovca na Štrbské Pleso až do ďalekého Podbanského. Bojovať o Vrchársku prémiu sa pritom bude priamo v centre Smokovca na ceste pri Tatranskej informačnej kancelárií pod Stromom zaľúbencov. Preteku sa zúčastní aj Peter Sagan a TV Eurosport bude vysielať priamy prenos.

Ušetri boľavé nohy od ďalšej túry a spoznaj Tatry cez históriu a športovú kultúru!

Putovania za históriou Nového a Starého Smokovca s profesionálnou sprievodkyňou Ivanou záujemcom obohatia znalosti histórie počas soboty i nedele. Charitatívny beh Mary’s Meals podporí deti z najchudobnejších častí sveta v sobotu ráno a tešiť sa možno i na 2.ročník podujatia Gerlaching, 2.ročník vysokohorského behu v srdci Belianskych Tatier – Plesnivec Sky Run či otvorené výstavy v regionálnych galériách. Všetky podujatia nájdete na www.tatry.sk/podujatia

Pozn.: od 13.9.2021 do 19.9.2021 sa okres Poprad ocitá, podľa COVID automatu, v 1.stupni ohrozenia (červená farba) a preto Vysoké Tatry, ktoré chcú ostať otvorené, ďakujú všetkým rešpektujúcim pravidlá, podľa ktorých budú prevádzky fungovať (OTP, KOMPLETNE ZAOČKOVANÍ, ZÁKLAD). Čo sa týka lanoviek, najviac sa zmeny dotknú kabínkových lanoviek v Tatranskej Lomnici, v ktorých bude kapacita obmedzená na 50%. Preprava zároveň bude bežať v režime KOMPLETNE ZAOČKOVANÍ (neplatí pre deti do 12 rokov). Splnenie tejto podmienky sa bude kontrolovať. Povinnosťou je tiež prekrytie dýchacích ciest respirátorom. Lanovky sa pravidelne dezinfikujú. Zdroj: TMR.

Všetky aktuálne informácie na www.tatry.sk/covid.

Už nám veríte? Septembrový týždeň vo Vysokých Tatrách nemusí vyzerať jednotvárne. Môže byť, ako jesenné listy tatranskej brezy – každý iný!


Text: ZCR VT

Foto: Martin Maličký, Dominika Štefková, Jakub Rusnák