Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Bežci vo Vysokých Tatrách môžu súťažiť počas celého roka.

  • 04.08.2016

Bežci vo Vysokých Tatrách môžu súťažiť počas celého roka.

Vysoké Tatry 4.8.2016

Pre milovníkov behu je vo Vysokých Tatrách pripravená ďalšia novinka. Organizátori projektu Tatry v pohybe im pripravili Virtuálne preteky.

 Virtuálne preteky umožňujú bežcom zasúťažiť si počas celého roka, nie iba na konkrétnych podujatiach“ hovorí Viera Halasová, jedna z organizátorov podujatia. „Na niektorých trasách si dokonca môžu svoj výkon porovnať s  pretekármi, ktorí ich absolvovali v rámci podujatí Tatry v pohybe, keďže výsledky pretekov sú všeobecne dostupné“, dodáva.

Podmienkou účasti je registrácia a zaslanie záznamu prejdenia trasy v predpísanom formáte podľa propozícií. Každý záznam bude po ukončení podujatia zaradený do zlosovania o hlavnú cenu – smart hodinky GARMIN vívoactive.  Záujemci majú možnosť dokúpiť si rôzne typy štartovacích balíčkov. V niektorých z nich sú aj medaily z pretekov Tatry v pohybe, ktoré si tak môžu dodatočne „vybehať“. Je to taký malý „opravný termín“, ak sa nemohli zúčastniť daného podujatia.

Pre našu destináciu je dôležité, aby prichádzali návštevníci počas celého roka, nie iba v sezóne, prípadne na konkrétne podujatia“ hovorí výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry, Lucia Dubielová. „Snažíme sa im program nastaviť tak, aby mohli prísť kedykoľvek budú mať čas a možnosti. Nemusia sa prispôsobovať“, dodáva na záver.

Registrácia na Virtuálne preteky prebieha cez stránku www.tatryvpohybe.sk a štartovacie balíčky si môžu podľa vybranej trasy vyzdvihnúť v Tatranskej informačnej kancelárii v Starom Smokovci , v Penzióne Furkotka a Hoteli Crocus na Štrbskom Plese.

Viac informácií o Virtuálnych pretekoch na www.tatry.sk, www.tatryvpohybe.skwww.sporttatry.sk.

Foto: Lukáš Budinský